Хто організовував марш “Безсмертного полку” у Києві

Артур Журбенко – координатор громадської організації “Віра і пам’ять”, є одним з організаторів маршу “Безсмертного полку” 9 травня у Києві. 

Він активно виступає проти ідей декомунізації та відродження української національної пам’яті, однак продовжує жити у столиці.

Ще у 2013-му та 2014-му роках діяч виступав проти Революції Гідності на Майдані.

Приблизно в той же період Журбенко проводив акції протесту під американським посольством. Він з однодумцями вимагав “припинити втручання США у внутрішні справи України”.

Протестувальники оточили територію посольства по периметру, а на кам’яну вивіску – поклали печиво. Пояснили – це своєрідна відповідь заступникові держсекретаря США Вікторії Нуланд, яка в середині грудня роздавала мітингувальникам на Майдані Незалежності печиво.

“Нічого втручатися у внутрішні справи України. Ми самі зможемо розібратися з усіма внутрішніми питаннями. У нас для цього є парламент, є президент, є опозиція. Ми повинні самі домовлятися, але ніяк не з боку тонких технологій, які практикує Америка і західні країни”, – заявив тоді Журбенко.

Артур Журбенко коментує пікет посольства США кореспонденту телеканалу ІНТЕР
Артур Журбенко коментує пікет посольства США кореспонденту телеканалу ІНТЕР

Уже після анексії Криму і окупації окремих районів Донецької та Луганської областей Артур Журбенко пропагував замирення з агресором.

У липні 2014-го року діяч працював на депутата Київради Володимира Гончарова, який зараз є членом фракції БПП “Солідарність”, а раніше лобіював інтереси Московського патріархату УПЦ.

Саме завдяки лобізму цього депутата на вулиці Урлівській у столиці з’явився новий храм східної конфесії.

Депутат Володимир Гончаров
Депутат Володимир Гончаров

На шпальтах його агітаційних матеріалів, державні кордони України були зображені без Автономної республіки Крим.

1

Громадську приймальню політика очолила його мати – Світлана Гончарова, яка рекомендувала проводити екскурсії по церквах УПЦ МП.

Артур Журбенко активно брав участь у акціях та масових заходах політика у Дарницькому районі столиці.

Коментар Артура Журбенка на сторінці проекту "Будуймо разом"
Коментар Артура Журбенка на сторінці проекту “Будуймо разом”

2 березня 2017 року у Києві презентували «Украинское землячество» –  благодійну організацію, яка ставить за мету «захист прав знедолених за політичну позицію українців» і лобіює «братерські стосунки між народами наших держав», вочевидь маючи на увазі Україну та Росію.

У презентації вказаної ініціативи взяв участь й Артур Журбенко.

Крайній праворуч - Артур Журбенко
Крайній праворуч – Артур Журбенко

Перші, кого «землячество» вирішило підтримати, були сепаратисти Одещини, утримувані в СІЗО за події  2-го травня 2014 року.

Так, члени «Землячества» передали близько 40 продуктових наборів для так званих «політв’язнів».

У публікаціях в соціальних мережах Артур Журбенко також часто зневажливо відгукується про українську державність та використовує радянську символіку.

Публікація Журбенка на персональній сторінці у соцмережі ВКонтакті
Публікація Журбенка на персональній сторінці у соцмережі ВКонтакті

1

Нещодавно рух “Вера и память”, який очолює Артур Журбенко, спільно з ветеранами Другої світової війни провів прес-конференцію.

На ній члени організації заявили про незаконність декомунізаційних законів, виступили проти ініціатив Українського інституту національної пам’яті і запросили директора інституту на марш «Бессмертный полк”.

Невдовзі Журбенка запросили на ефір телеканалу ZIK, де він вкотре виступив на підтримку відзначення 9 травня Дня перемоги.

Уже 9 травня лідер “Віри і пам’яті” брав активну участь у марші “Безсмертного полку” та привітав своїх підписників у соцмережі з Днем перемоги, закликавши “пам’ятати подвиги Радянської армії” та “сподіватися, що фашизм, нацизм та інші радикальні руху ніколи не будуть популярними”.

Публікація Журбенка на сторінці у Facebook
Публікація Журбенка на сторінці у Facebook

Нагадаємо, раніше ІНФОРМАТОР писав про те, що у мережі поширили відео з ймовірними кадрами нападу на лідера руху “Боротьба” Станіслава Сергієнка.

Напад був скоєний двадцятого квітня: близько 16.00 біля під`їзду його будинку у Києві на лівого активіста напали двоє невідомих і завдали йому ножових поранень.

Волонтер фонду “Повернися живим” повідомляв, що серед друзів студента багато сепаратистів і бойовиків. Також, Сергієнко є одним із “борців за стипендію”, які 30 серпня кинули торт в заступника міністра фінансів Сергія Марченка з гаслом “Гроші на освіту, а не на війну”.

Юрій Бондаренко 

для ІНФОРМАТОРа