Група осіб у Києві сприяла незаконній легалізації в Україні російських злочинців

Київська прокуратура та Нацполіція викрили групу осіб, які сприяли легалізації розшукуваних у Росії за тяжкі чи особливо тяжкі злочини.

Про це повідомляє прес-служба столичної прокуратури.

Сьогодні у Києві викрили і затримали учасників групи, які сприяли незаконному одержанню громадянства України особами, які знаходяться у кримінальному розшуку, та їх незаконній легалізації в Україні. Затримання відбулося під процесуальним керівництвом столичної прокуратури та за оперативного супроводження Управління боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми столичної Нацполіції.

Слідство встановило, що представники зазначеної групи подавали до Державної міграційної служби підроблені документи, на підставі яких розшукуваним особам давали громадянство України, а потім влаштовували фіктивні шлюби з українками, щоб підозрювані у скоєнні злочинів лишилися з прізвищем фіктивної дружини. Сам шлюб скоро розривали.

Окрім того, деякі особи навіть імітували свою загибель на території України, щоб у подальшому бути знятими з розшуку у РФ.

Таким чином група людей сприяла легалізації п’ятьох громадян РФ, яких шукали за тяжкі і особливо тяжкі злочини. Серед них, зокрема, екс-начальник управління організації матеріально-технічного забезпечення МВС Російської Федерації, помічник заступника міністра МВС РФ, який розшукувався за розтрату бюджетних коштів, його пособник, організатор та учасники злочинних організацій та інші особи.

Вже затримали та повідомили про підозру чотирьом особам, у тому числі помічнику заступника міністра МВД РФ.

У фігурантів справи виявили та вилучили внутрішні та міжнародні паспорти різних країн, підроблені посвідки на проживання, службові посвідчення, зброю, гроші – понад 230 тис. гривень, 134 тис. доларів США, понад 14 тис. євро та 1,4 млн російських рублів.

Нагадаємо, раніше СБУ затримала організаторів каналу нелегальної міграції до РФ.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...