Громадянам Чехії планують дозволити вільне володіння зброєю

Для боротьби з терористами міністр внутрішніх справ Чехії хоче закріпити в конституції право на володіння вогнепальною зброєю.

Для внесення поправок знадобиться допомога опозиції, – повідомляє Deutsche Welle.

З метою боротьби з терористами міністр внутрішніх справ Чехії Мілан Хованец прагне закріпити в конституції право на володіння вогнепальною зброєю. Чеські громадяни мають отримати право зі зброєю в руках захищати “життя, здоров’я та власність”, йдеться в пропозиції міністра, оприлюдненій у понеділок, 2 січня, передає інформагенція dpa.

На думку глави МВС Чехії, “активна та швидка оборона” могла б знизити шанси нападників. Вогнепальна зброя в руках громадян допомогла б “забезпечити внутрішній порядок, безпеку та територіальну цілісність”, зазначається у пропонованих поправках до конституції.

Аби реалізувати ініціативу міністра, її мають підтримати не менше трьох п’ятих депутатів нижньої палати парламенту Чехії та не менше трьох п’ятих чинних сенаторів – членів верхньої палати. Для цього правлячій коаліції з Чеської соціал-демократичної партії (ЧСДП), політичного руху “АНО” та Християнсько-демократичного союзу – Чехословацькій народній партії (ХДС-ЧНП) знадобиться підтримка опозиції.

Населення Чехії – близько десяти мільйонів людей. У країні зареєстровано близько 800 тисяч одиниць вогнепальної зброї в приватних руках. Заплановані зміни до конституції, як передбачається, не мають поширюватися на громадян інших країн-членів ЄС, які проживають у Чехії.

загрузка...
Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...