Греція не видає священникам РПЦ візи після загострення стосунків з Україною

Служителі Російської православної церкви (РПЦ) мають проблеми з отриманням шенгенських віз через консульство Греції у зв’язку з конфліктом між РПЦ і Константинопольським патріархатом через питання надання автокефалії Українській православній церкві. 

Про це пише Бі-бі-сі з посиланням на джерела. “Це політика грецького уряду. Тепер священики РПЦ сприймаються як потенційні шпигуни і агенти впливу”, – розповіло джерело, близьке до Константинополя.

У той же час в РПЦ і Константинополі заявили, що проблеми з візами у російських церковників пов’язані з процесом надання томосу УПЦ.

“Константинопольський патріархат бореться із російською церквою за вплив у православному світі. У Московського і Константинопольського патріархатів зараз гострі відносини через Україну, – розповіло джерело, близьке до Синоду РПЦ.

У липні Греція вислала двох російських дипломатів, яких звинуватила у наданні коштів групам, що виступають проти угоди про перейменування Македонії. Греція також заблокувала в’їзд в країну іншим російським чиновникам. Афіни звинувачували російських дипломатів також у невдалій спробі підкупу грецьких державних службовців і митрополитів грецької православної ієрархії, і спробах отримати вплив на Афоні.

Нагадаємо, у РФ священика оштрафували на 170 тисяч за участь в ЛГБТ-акції.

загрузка...
Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...