Гонтарева повинна йти в тюрму, а не у відставку, – Ляшко

Лідер фракції Радикальної партії Олег Ляшко вимагає притягнути голову Нацбанку Валерію Гонтареву до кримінальної відповідальності.

Про це політик заявив в прямому ефірі на ТРК «Ера».

Депутат впевнений, що перебуваючи на посаді голови НБУ, Валерія Гонтарева практично знищила банківську систему.

«За час її керування НБУ більше 80 банків в Україні рухнули. При чому, я впевнений, половину з цих банків можна було б врятувати. Більше того, вона як голова правління приймала рішення, аби банкам надавали рефінансування на мільярди гривень, а за день-два ці банки визналися неплатоспроможними. Ці гроші виводились в офшори, щоб власник разом із коханкою чи ще з кимось втік закордон і за це не відповідав», – наголосив Ляшко.

Народний депутат обурюється, чому за корупцію у банківській системі мають сплачувати українці.

«Ми в парламенті прийняли закон, за яким виділили півтора мільярди гривень збанкрутілому банку «Михайлівський» на компенсацію вкладів. Також виділили 150 мільярдів гривень на покриття дірки у «Приватбанку». Чому платники податків мають сплачувати за господарів банку, які вкрали ці гроші? Ці кошти мали б піти на лікарні, школи, пенсії чи зарплати», – підкреслив народний депутат.

Ляшко наполягає, що корупція у банківській системі має бути розслідувана, а керівництво НБУ – притягнуто до відповідальності. «Гонтарева має не у відставку піти, а за грати. Ми в парламенті прийняли закон, за яким власники банків повинні відповідати своїм майном. І я візьму її за задницю і витрушу з неї всі вкрадені гроші», – пригрозив парламентар.

Разом із тим, Олег Ляшко вимагає прийняти зміни до Конституції України в частині повноважень НБУ. Зокрема, щоб до функцій Нацбанку входило не тільки дотримання стабільності курсу гривні, а й здешевлення кредитів та сприяння працевлаштуванню українців.

Як повідомлялося раніше, Гонтарева задекларувала два Porsche і 27 мільйонів доходу.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...