Голова Плахтянки Сорочан і екс-депутат Партії регіонів «дерибанять» бюджетні кошти

Голова Плахтянської сільської ради (Київщина) Олександр Сорочан «дерибанить» бюджетні гроші, перебуваючи в злочинній змові з колишнім депутатом від Партії регіонів.

Голова Плахтянки Олександр Сорочан – постать відома на теренах Київської області. Жителі Макарівського району знають Сорочана, як «кришувальника» незаконного видобутку торфу і піску. Партнера голови сільради Андрія Пархоменка навіть ловили «на гарячому», коли він крав торф з приватних домогосподарств. Але завдячуючи своєму покровителю, чоловіку все зійшло з рук. А сам Сорочан завдяки злочинним доходам спорудив будинок у смт Макарів, який, між іншим, не вказав у електронній декларації за 2017 рік.

Голова Плахтянки Олександр Сорочан

Як вдалося з’ясувати ІНФОРМАТОРу, «кришування» видобутку торфу і піску – не єдине джерело незаконного збагачення Сорочана. Крім цього, посадовець тісно співпрацює з колишнім депутатом Київської обласної ради від Партії регіонів Віталієм Кубицьким, у кооперації з яким освоює державні кошти.

Віталій Кубицький

Де докази злочинної змови? Ось вони. Розповідаємо.

Заходимо на сайт електронних державних закупівель ProZorro і шукаємо, які послуги за роки перебування на посаді голови Плахтянської сільради замовляв Олександр Сорочан. Їх не так багато – ремонт сільського клубу, будівництво дитячого ігрового майданчика, приймання і розміщення твердих побутових відходів. Всі ці роботи обійшлися відносно недорого – сотні тисяч гривень. Найбільше державних коштів (мільйони гривень!) Сорочан витратив на замовлення послуг з ремонту і будівництва системи водопостачання у Плахтянці.

У червні 2018 року Олександр Сорочан виставив на сайті держзакупівель пропозицію – «Капітальний ремонт системи водопостачання вулиць: Буковинська, Кельменецька, Комунарська, Новоселицька, Сокирянська, Речіцька в с.Плахтянка Макарівського району Київської області. (І-ІІІ черги будівництва)». За обслуговування послуг голова сільради запропонував 3 009 426 гривень.

Бажання взяти участь у розіграші тендеру заявили одразу дві фірми – ТзОВ «КБУ ТЕПЛОВИХ МЕРЕЖ» і ПАТ «Бородянська спеціалізована пересувна механізована колона-15». Перша компанія висловила готовність провести будівельні роботи за 2 727 645 грн. «Бородянська СПМК – 15» запропонувала здійснити аналогічні роботи за 2 979 326 грн., тобто на 252 тисячі гривень дорожче.

Судячи з даних на сайті електронних держзакупівель, ТзОВ «КБУ ТЕПЛОВИХ МЕРЕЖ» з невідомих причин була дискваліфікована, а переможцем тендеру стала «Бородянська СПМК – 15». Визначення переможцем компанії, яка запросила за свою роботу на 252 тисячі гривень більше, ніж фірма, яку дискваліфікували, наштовхує на думку, що аукціон був не прозорим, а Сорочан, який замовив послуги, отримав з цього фінансову вигоду.

Поговоримо тепер про власника компанії-переможця. Як вказано в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, керівником ПАТ «Бородянська СПМК – 15» є Кубицький Віталій Степанович.

Віталій Степанович – людина не молода (народився 16.01.1961 року) і добре відома в політичних колах Київщини. З 5 листопада 2010 року Кубицький був депутатом Київської обласної ради, входив у фракцію Партії регіонів. У біографії, яку бізнесмен подавав у ЦВК, вказано, що на момент набуття мандату він був ще й членом Партії регіонів.

Поки Кубицький працював депутатом Київської облради від провладної партії, його фірма вигравала мільйонні тендери, замовником яких була Київська обласна адміністрація.

Після Революції Гідності Кубицький змінив політичне забарвлення, і вже 1 жовтня 2015 року обрався депутатом Бородянської районної ради від Аграрної партії. Цього разу Віталій Степанович вказав, що безпартійний. Наразі депутат-бізнесмен проживає в с. Нова Буда (Бородянський район)…

Але повернемося до Плахтянки і її голови Олександра Сорочана. 29 жовтня цього року він знову виставив на порталі державних закупівель пропозицію щодо будівництва системи водопостачання. Формулювання предмету закупівлі від Сорочана звучить ідентично попередньому: «Капітальний ремонт системи водопостачання вулиць: Буковинська, Кельменецька, Комунарська, Новоселицька, Сокирянська, Речіцька в с.Плахтянка Макарівського району Київської області. (І-ІІІ черги будівництва)». Тільки цього разу виконання замовлення сільський голова оцінив в 3 721 312 гривень. Станом на 5 листопада тендер не завершений.

Текст тендеру, де детально перераховано, яку саме роботу має зробити переможець, повністю співпадає з текстом, що подавався Сорочаном на тендер у червні. Чи пов’язано це з тим, що після проведення попереднього тендеру у Плахтянці досі не проведенні жодні роботи, що може означати, що державні кошти були витраченні не за призначенням, наразі перевіряє ІНФОРМАТОР. У разі виявлення фактів масштабного розкрадання бюджетних грошей видання звернеться у правоохоронні органи.

Крім того, люди з оточення голови Плахтянки не під запис повідомляють, що переможцем ще не завершеного тендеру на суму 3,7 млн. грн., як і минулого разу, визначать компанію Віталія Кубицького. Відповідне «співпадіння» дозволяє припустити, що Олександр Сорочан і екс-депутат Партії регіонів перебувають у змові та завдяки державним закупкам привласнюють бюджетні кошти. Які, як відомо, належать платникам податків.

Читайте також про те, як голова Плахтянки Олександр Сорочан «кришує» незаконний видобуток торфу і піску.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...