Голова лісгоспу Полтавщини вибудував корупційну вертикаль

П’ятдесятирічний Юрій Тараненко – незмінний керівник Полтавського обласного управління лісового господарства за останніх трьох президентів.

Чиновник перебуває на посаді при змінах голів ОДА вже майже чверть століття.

Він отримував державні нагороди за часів президентства Віктора Кучми, Віктора Януковича (на посту прем’єра та президента) і Петра Порошенка.

За час своєї роботи на державній службі Юрію Тараненку вдалося вибудувати корупційну вертикаль, яка дозволяє йому незаконно збагачуватися та залишатися у товариських стосунках з представниками влади.

Юрій Тараненко
Юрій Тараненко

Під час Революції Гідності кінця 2013-початку 2014-го Юрій Тараненко забезпечував обласні та столичні “антимайдани” силами підпорядкованого кількатисячного колективу полтавського лісництва.

Однак, постмайданівського губернатора Полтавської області Віктора Бугайчука поставили до відома з Києва: «не чіпати Юру», і Тараненко зберіг свою посаду.

Державним агентством лісових ресурсів на той час керував побратим-свободівець Бугайчука Валерій Черняков, який нині очолює полтавську «Свободу». Щоб утвердити своє право на посаду, Юрій Тараненко зібрав позапланову подать зі своїх підлеглих в районах та відвіз до столиці у касу “Свободи”.

Валерій Черняков
Валерій Черняков

Наприкінці того ж 2014 року новий голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко зажадав «вступну абонплату» від головних полтавських медика та лісника, аби ті могли залишитися на посадах.

50 тисяч доларів, що вимагав Головко – це середній еквівалент щомісячних «зборів на розвиток» з дев’яти державних лісових підприємств області. Щомісячна «абонплата» має свою сезонність – вона зростає під час новорічних свят і в сезон незаконної заготівлі лісу-кругляка.

1
Голова Полтавської ОДА Валерій Головко

Валерій Головко отримав 50 тисяч доларів від Юрія Тараненка у переддень 2015 року. Гроші очільнику ОДА передає його давній товариш, багаторічний однопартієць Юрій Кривошеєв, екс-депутат обласної ради та кандидат до Верховної.

Він претендував на посаду першого заступника голови Полтавської ОДА після Революції гідності за квотою «Бітьківщини», однак на заваді стала відсутність вищої освіти.

Юрій Кривошеєв
Юрій Кривошеєв

Політичні партнери Тараненка

Сума у 50 тисяч доларів є також внеском для охочих очолити одну з районних державних адміністрацій на Полтавщині. Інколи у цих оборудках застосовується збільшувальний (для привабливих районів, як-от Полтавський, Кременчуцький, Лохвицький, Гадяцький) чи зменшувальний коефіцієнт (для бідних на ресурси районів, як-от Гребінківський, Великобагачанський, Чорнухинський).

Для утвердження власного впливу в області, Юрій Тараненко намагався потрапити в органи місцевого самоврядування.

На місцевих виборах 2010-го року Юрій Миколайович став депутатом обласної ради від партії Литвина: він переміг у Миргородському районі. На виборчу кампанію давали кошти знову ж керівники районних лісгоспів.

Однак, на останніх місцевих виборах, коли Юрій Тараненко балотувався від Блоку Порошенка, ця схема не спрацювала.

Відтак, у сесійному залі обласної ради головний лісничий буває лише для виступу з трибуни чи лобіювання певних питань, найчастіше – розподілу лісових угідь.

1
Юрій Тараненко на засіданні Полтавської ОДА

Нерухомість у Європі

У деклараціях Юрія Тараненка за 2015 та 2016 роки вказані квартири, будинок у приморській Кирилівці та неновий позашляховик Фольксваген.

Проте, попрацювавши із базами даних, журналістам вдалося віднайти будинки та квартири, номінальними власниками яких є далекі родичі та куми Тараненка.

Наразі корупційна схема Петро Порошенко – Валерій Головко – Юрій Тараненко продовжує діяти, і антикорупційні органи регіону не звертають уваги на нецільове використання коштів місцевих підрозділів лісового господарства.

Нагадаємо, раніше ІНФОРМАТОР повідомив про те, що лісничий села Карпилівка у Рокитнівському районі Рівненської області займається збутом незаконно вирубаного лісу-кругляка.

У кінці березня з’явилася інформація про експорт українського лісу до Європи з Івано-Франківська.

Олег Виговський

для ІНФОРМАТОРа

загрузка...
Загрузка...