Холодницький позбувся половини повноважень

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький пішов у відпустку.

“Назар Іванович Холодницький був у мене… Він прийняв рішення піти на певний час у відпустку, при цьому гарантуючи, що він напише свої пояснення або дасть їх усно, тобто буде співпрацювати з Кваліфікаційною дисциплінарною комісією прокурорів”, – цитує Інтерфакс-Україна слова генпрокурора Юрія Луценка на брифінгу.

За словами генпрокурора, зараз САП керує перший заступник Холодницького Максим Грищук.

“Але тут є одна дуже специфічна ситуація: річ у тому, що пан Холодницький об’єднує в собі дві іпостасі. Він керівник САП, і в цій іпостасі його може заміщати його перший заступник Грищук, але він [Холодницький] ще й заступник генпрокурора, і в цій іпостасі жоден з його підлеглих бути не може… Виконувати обов’язки заступника генпрокурора може лише інший заступник із розподілу обов’язків, але закон про Антикорупційне бюро та САП категорично забороняє будь-кому з моїх колег втручатися, а тим паче – давати вказівки НАБУ “, – пояснив він.

Разом із тим, додав генпрокурор, певну частину функцій Холодницького тимчасово може виконувати генеральний прокурор.

“Це дуже маленькі функції, наприклад, підписи під підозрами щодо окремої категорії підозрюваних”, – розповів Луценко.

Він пояснив, що буде підписувати зміни в складі групи прокурорів протягом відпустки Холодницького.

“Але є маса функцій, які за відсутності керівника САП не можу виконувати навіть я, відповідно до закону – мені це імперативно заборонено. І тому ситуація досить складна для аналізу. Але давайте дочекаємося рішення КДКП”, – сказав генпрокурор.

Луценко також висловив думку, що необхідно на законодавчому рівні вирішити питання передачі функцій керівника САП на час його відсутності, які в цей час не можна ні на кого покласти.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

Поширюйте матеріал

Загрузка...