Главу Укравтодору викликали до Сейму Польщі у справі фінансової піраміди

Глава Укравтодору Славомир Новак з’явиться 23 травня на засіданні тимчасової слідчої комісії Сейму Польщі в справі створення і функціонування в Гданську фінансової піраміди Amber Gold.

“Маю намір з’явитися на засіданні. Відповідно до закону розповім все, що захоче знати комісія”, – цитує Укрінформ слова Новак.

Він підкреслив, що постарається зробити все можливе, щоб з’явитися в зазначений термін, хоча для нього він є незручним. Керівник Укравтодору пояснив, що термін заслуховування перед комісією доводиться на середину тижня, а тому він змушений буде відпрошуватися з роботи на кілька днів.

“Не хочу відкладати слухання на інший час, хоча юридично це можливо”, – констатував Новак.

Колишній міністр Польщі зазначив, що вважає виклик на засідання ТСК у справі Amber Gold “політичним”, з огляду на наміри частини депутатів, але сам не буде з цього “робити політику”.

Amber Gold – фінансова піраміда, яка функціонувала в Польщі в 2009-2012 роках. Компанія займалася фінансовими операціями, не маючи на це дозволу Комісії фінансового нагляду країни. Компанія таким чином обдурила 11 тис. вкладників. У 2012 році власника компанії і його дружину заарештували. Представники чинної влади вважають, що існування цієї піраміди протягом трьох років було б неможливим без сприяння попередньої правлячої коаліції, зокрема екс-глави уряду Дональда Туска і його партійних колег, серед яких був і Новак.

Протягом 2011-2013 років він був міністром транспорту, будівництва і морського господарства Польщі. З 2016 року – голова Укравтодору.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...