Херсонщину труїть відходами кримський завод Фірташа

Кримський титановий завод Дмитра Фірташа скидає відходи до Херсонської області, але вже три роки не платить екологічний податок, виправдовуючись зупинкою через окупацію.

Про це йдеться у розслідуванні Анастасії Шевченко для програми “Наші гроші”.

Кримська філія ПрАТ “Юкрейніан кемікал продактс” (до 2014 року – “Кримський титан”), розташована в окупованому місті Армянськ орендує більше тисячі гектарів у Каланчацькому районі Херсонської області для розташування хімічних відходів виробництва двоокису титану. З 2015-го року компанія припинила сплачувати екологічний податок за забруднення довкілля.

В управлінні Державної фіскальної служби у Херсонській області повідомили, що “Юкрейніан кемікал продактс” не обкладалось екологічним податком, оскільки, згідно з повідомленнями підприємства, екологічний податок не сплачується у зв’язку з тим, що на підприємстві була відсутня виробнича діяльність (окупація території АР Крим).

Водночас, як повідомляє Росприродонадзор, минулого року за результатами перевірки додержання екологічного законодавства РФ “Кримський титан” оштрафували на 230 млн рублів (майже 100 млн. гривень) за недостовірну інформацію про викиди.

Місцеві мешканці херсонського села Першокостянтинівка, на землях якого знаходиться відстійник відходів з “Кримського титану” скаржаться на збільшення захворюваності і смертності, в тому числі, від онкологічних хвороб. За даними районної лікарні, з 2012 року, відколи “Кримський титан” збільшив потужність, онкозахворюваність зросла на 50 відсотків.

Перевірка Державної екологічної інспекції 2016 року виявила значне підвищення забруднення грунтів Присивашшя. Приміром, вміст заліза у сільському парку завищений у 142 рази.

Аналіз зразків води із прісної водойми та сільського водогону, відібраний у шкільній їдальні, що були досліджені сертифікованою лабораторією у Києві та Херсонською гідробіологічною станцією НАН України, виявили суттєву невідповідність санітарним нормам.

Наразі “Кримський титан” продовжує працювати на ільменіті, який возять через турецькі порти.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що “Кримський титан” становить екологічну загрозу для Херсонщини.

загрузка...
Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...