Генштаб дозволив оперативно реагувати на обстріли терористів

Українські військові мають дозвіл адекватно реагувати на провокації противника в той час, як ситуація в зоні АТО загострилася.

Про це заявив начальник Генерального штабу Віктор Муженко в ході зустрічі з військовими аташе іноземних держав в п’ятницю, 17 лютого, – передає ТСН.

“Від позавчорашнього дня ми спостерігаємо збільшення кількості мінометних обстрілів, обстрілів з гармат, також застосування танків. Зокрема, останні застосовувалися противником вчора по населеному пункту Авдіївка. Підрозділи, які виконують завдання в зоні АТО, мають право адекватно реагувати на всі ті порушення, які мають місце в зоні проведення операції. Серед повноважень командирів — ухвалювати рішення у відповідь на ті чи інші дії противника”, — сказав Муженко в ході зустрічі з військовими аташе іноземних держав в п’ятницю, 17 лютого, в Києві.

Він також наголосив: “Вогонь у відповідь з нашого боку в кілька разів менше, ніж з боку противника. В основному дії противника носять неорганізований характер”.

Муженко, крім того, повідомив, що за минулу добу в результаті обстрілів, в тому числі і танкових, в районі Авдіївки загинули троє українських військовослужбовців, 10 отримали поранення. Загинув і один мирний житель, двоє отримали поранення.

Водночас у Донецькій області всі підрозділи поліції підняли за тривогою для посилення контролю на в’їздах та виїздах з регіону. Підрозділи підняли о 5-ій ранку, окрім посиленням контролю на в’їздах і виїздах також обіцяють максимальний захист мирних жителів Донеччини.

Нагадаємо, напередодні бойовики нещадно обстріляли Авдіївку, внаслідок чого загинув мирний житель. Українська прокуратура кваліфікує ці дії як теракт.