Генсек ООН заявив про повернення часів “холодної війни”

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш констатував повернення часів “холодної війни”.

Зокрема, за його словами, Близький Схід знаходиться у стані хаосу, а ситуація у регіоні “напружена до межі”.

“Ми бачимо різноманітність ліній розколу. По-перше, це пам’ять про холодну війну. Але якщо бути точним, це більше ніж просто пам’ять. Холодна війна повернулася. Механізми та запобіжні заходи для стримування ризиків ескалації, що існували у минулому, здається, більше не існують”, – наголосив генсек.

На думку Гутерріша, ситуація у Сирії представляє найсерйознішу загрозу миру і міжнародної безпеки.

Нагадаємо, наприкінці минулого року, США вперше після закінчення “холодної війни” випробували оповіщення про ядерну атаку. А Bеликобританія закликала Захід оновити концепцію стримування, для того щоб привести її у відповідність до сучасних реалій.

Зазначимо, про можливість початку нового протистояння між Заходом та РФ говорять й українські політики.

Зокрема, лідер Радикальної партії Олег Ляшко заявляв, що хоча екс-президент США Барак Обама та Євросоюз й проводили політику умиротворення Володимира Путіна, однак нині ситуація почала кардинально змінюватися.

“Обама та ЄС наступали на ті ж граблі, що і європейські лідери у 30-х роках минулого століття, коли намагалися задобрити Гітлера. Але підписані Трампом санкції означають, що політика умиротворення російського агресора закінчилась. І головне завдання України зараз – вистояти, поки не впадуть варвари”, – зазначив політик.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

Поширюйте матеріал

Загрузка...