18.2 C
Kyiv
Вівторок, 21 Травня, 2024

Гарантії безпеки для України. В ОП анонсували початок переговорів ще з однією країною

До декларації G7 щодо гарантій безпеки для України наразі приєдналося 28 країн. З трьома з них уже проводяться переговори про укладення відповідних договорів, а незабаром діалог може розпочатися ще з однією державою.

Про це йдеться в інтерв’ю “Укрінформу” заступника керівника Офісу президента Ігоря Жовква.

Він нагадав, що декларація була розповсюджена серед усіх країн НАТО на саміті у Вільнюсі, але до неї почали вже приєднуватися не лише члени Альянсу. Наразі до неї долучилися 28 держав.

“Ми, до речі, не змушуємо жодну країну, але говоримо про те, що декларація відкрита. З трьома країнами – США, Великою Британією, Канадою – ми вже відкрили переговори про двосторонні юридично зобов’язальні документи. Можу анонсувати, що невдовзі розраховуємо розпочати переговори ще з однією країною”, – сказав Жовква.

На його думку, переговори з тими першими країнами мають бути фіналізовані до кінця цього року, і в ідеалі такі документи мають бути підписані. А також договори мають пройти процедури затвердження.

Заступник керівника ОП також зазначив, що Україна розраховує отримати досить сильні гарантії безпеки не лише від США, а й від усіх країн G7.

“Ще одного повторення Будапештського меморандуму точно не буде. Не буде Будапешту-2, 3 чи 4. А будуть чіткі, юридично вивірені, юридично зобов’язальні  документи”, – наголосив Жовква.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>