Галасюк звернувся до НАБУ через ознаки корупції у рішеннях НКРЕ КП

Багатократне підвищення вартості нестандартного підключення до електромереж може бути масштабною махінацією, яку повинне розслідувати НАБУ.

Про це під час парламентського круглого столу «Вплив тарифної політики на промисловість та економіку» заявив голова Комітету ВР з питань промислової політики та підприємництва, заступник лідера Радикальної партії Олега Ляшка з економічної політики Віктор Галасюк.

Народний депутат сказав, що зробив депутатське звернення до НКРЕ КП, щоб отримати звіти про оцінку, на основі яких встановили нову вартість приєднання.

“Минув 10-й день, відповіді від НКРЕ КП досі немає. Але прямий запит до ТОВ «Делойт і Туш» виявився більш результативним. Отримав чітку відповідь від керівництва компанії, що компанія не здійснювала оцінку ПАТ «Львівобленерго», ПАТ «Кировоградобленерго», ПАТ «Київобленерго», ПАТ «Прикарпаттяобленерго», ПАТ «ДТЕК Дніпробленерго» з метою встановлення НКРЕКП питомої вартості нестандартного приєднання електроустановок до електричних мереж.

За словами Віктора Галасюка, в ТОВ «Делойт і Туш» повідомили, що вважають загальний принцип розрахунку питомої вартості нестандартного приєднання спірним, а деякі з використаних параметрів розрахунку, які суттєво впливають на результат, недоречними.

Разом з тим, в НКРЕ КП посилаються саме на оцінки ТОВ «Делойт і Туш» та ще однієї компанії Big4 при обгрунтуванні нововстановленої вартості нестандартного приєднання до електромереж.

“Зазначене, на мій погляд, має ознаки умисного злочину, який несе величезні негативні наслідки для української інвестиційної сфери, реального сектору економіки та альтернативної енергетики. Сподіваюсь, за наслідками мого звернення, НАБУ з цим ефективно розбереться”, – пояснив на своїй сторінці у Facebook голова Комітету.

“Це нанесло суттєвий удар по новим виробництвам, будівництву і практично вбило нову “зелену” електрогенерацію.

Фактично своїм рішенням НКРЕКП штучно збудували “стіну” від інвесторів, ввели новий “податок” на розвиток та створили бар’єр на вхід до ринку. Інвестори в шоці, зупиняють проекти, згортають інвестпрограми. А очільник НКРЕКП Вовк каже – все гаразд, мовляв, це така нова методика НКРЕКП та авторитетна оцінка активів обленерго від Big4”, – додав Віктор Галасюк.

Нагадаємо, раніше народні депутати обговорили постанову про оголошення недовіри всьому складу Національної комісії з регулювання ринку електроенергії і комунальних послуг через суттєве підвищення тарифів на підключення до електромереж.

31 січня 2017 року НКРЕ затвердила питому вартість нестандартного приєднання до електричних мереж на 2017 рік на рівні 3,7-11,3 тисяч грн/кВт.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...