Франція планує тривалу військову присутність в Африці

Французькі військові й надалі залишатимуться на Африканському континенті.

З відповідною заявою виступив президент Франції Франсуа Олланд під час франко-африканського саміту в столиці Малі Бамако, – передає Deutsche Welle.

Зазначено, що в саміті взяли участь 30 глав держав та урядів. За словами французького президента, військова присутність стане частиною тривалої участі Парижа у боротьбі з ісламістськими угрупованнями.

“Це триватиме довго, адже нам треба протистояти терористичним угрупованням, які особливо добре оснащені та рішуче налаштовані дестабілізувати цілий регіон”, – пояснив Олланд.

Він наголосив, що метою Франції є проведення вишколу місцевих військових і силовиків, щоб вони самотужки змогли боротися з екстремістами.

Водночас Париж обіцяє значно збільшити свою невійськову допомогу для розвитку Африки. Упродовж наступних п’яти років виділені на ці цілі кошти мають зрости на 15% до загалом 23 мільярдів євро.

Крім того, учасники саміту висловили намір спільними зусиллями боротися проти тероризму і нелегальної міграції. Повідомляється, що головною метою цієї боротьби стануть нелегальні перевізники і контрабандисти, а також наркоторговці. Ці заходи мають також завдати удару й по головних джерелах фінансування тероризму, вважають учасники саміту.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...