Франція підтримає США в разі початку операції у Сирії

Будь-яку військову інтервенцію мають здійснювати виключно зі схвалення ООН.

Про це заявив французький сенатор Робер дель Піккіа в інтерв’ю “Известиям“.

Коментуючи можливий ракетний удар США по Сирії, сенатор заявив, що подібні рішення мають ухвалювати виважено, після всебічного розгляду.

“По-перше, рішення про будь-яке військове втручання треба ухвалювати виважено: розглянути всі докази, оцінити те, що відбувається, прорахувати наслідки. По-друге, потрібні реальні докази хімічної атаки в Думі, треба вказати на винних. Ну, і нарешті, по-третє, будь-яку інтервенцію треба здійснювати зі схвалення ООН”, – заявив дель Піккіа.

При цьому сенатор наполягає, що якщо хімічна атака мала місце, то винних обов’язково треба покарати.

“Використання хімічної зброї категорично заборонене. Його застосування засуджують абсолютно всі – і Франція, і США, і Росія. Тому, якщо доведено використання хімзброї, винних треба покарати”, – підкреслив він.

Щодо можливої участі Франції у майбутній операції, то поки що неможливо передбачити, яке рішення буде ухвалено.

“Дуже важливо, що між собою вирішать союзники — британці та американці”, – заявив дель Піккіа.

У будь-якому випадку, підкреслив він, рішення буде ухвалюти головнокомандувач, яким є президент Франції Еммануель Макрон, після проведення Ради Безпеки і консультацій з міністерством оборони та провідними керівниками країни. Після цього потрібно схвалення рішення верхньою та нижньою палатами парламенту.

“Думаю, якщо американці розпочнуть операцію, Франція їх підтримає. Однак це буде точковою операцією невеликого масштабу, спрямованою виключно на боротьбу із застосуванням хімічної зброї. Як би там не було, я сподіваюся, що рішення буде виваженим”, – підсумував сенатор.

Нагадаємо, раніше Британія і Франція також звинуватили РФ у хімічній атаці в Сирії.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

Поширюйте матеріал

Загрузка...