Франція оприлюднила звіт про хімічну атаку в Сирії, який підтверджує провину Асада

Франція оприлюднила доповідь про ймовірне застосування хімічної зброї в сирійському місті Дума 7 квітня.

Документ опублікований на офіційному сайті МЗС Франції, – пише Еспресо.

Відзначається, що документ заснований на технічному аналізі інформації з відкритих джерел і розсекречених даних, отриманих французькими службами.

“Кілька смертоносних хімічних атак відбулися в місті Дума в кінці дня суботи, 7 квітня 2018 року, і ми оцінюємо з високим ступенем впевненості, що вони були виконані сирійським режимом”, – йдеться в документі.

У звіті вказують на “масивний наплив увечері 7 квітня пацієнтів чисельністю мінімум в 100 осіб з проявами симптомів ураження хімічними речовинами в медичні центри Східної Гути”.

“Загалом десятки людей, щонайменше 40 людей, згідно з кількома джерелами, могли загинути від ураження хімічною речовиною. Відомості, зібрані Францією і її союзниками, утворюють достатній масив доказів, щоб визначити провину сирійського режиму в хімічних атаках 7 квітня”, – стверджується в доповіді.

За даними французької розвідки, сирійські військові навмисно використовували в Думі хімічну зброю, що містить хлор.

“Атака 7 квітня 2018 року сталась в рамках більш масштабного військового наступу режиму в регіоні Східної Гути. Розпочатий в лютому 2018 року, цей наступ дозволив Дамаску відновити контроль над всім анклавом”, – наголошується в документі.

Французькі служби також заявили, що не мають ніякої інформації на підтримку теорії, згідно з якою збройні групи в Гуті хотіли б придбати або мали хімічну зброю.

Нагадаємо, у свою чергу постійний представник Сирійської Арабської Республіки при ООН Башар Джаафарі заявив, що отруйні речовини, що застосовувалися в ході конфлікту у Сирії, були незаконно ввезені в країну з Лівії при сприянні Великобританії, Саудівської Аравії, США, Туреччини і Франції.

Американські ЗМІ оприлюднили аналізи людей, які перебували в епіцентрі хіматаки у сирійській Думі. Зразки дали позитивні результати на хімікати, в більшості випадків на хлор та нервово-паралітичну речовину.

Раніше інформувалося про 70-100 загиблих внаслідок хімічної атаки в Сирії. Волонтерська рятувальна служба «Білі каски» заявила, що внаслідок хімічної атаки постраждали понад 1000 людей і вже підтвердили 70 смертей, проте, вже з’явилися заяви і про більш як 150 загиблих.

Зазначимо, що у мережі з’явилося жахливе відео жертв хімічної атаки у Сирії.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...