Фракція Ляшка не підтримала зміни до бюджету-2018, які забирають роботу в українців

Верховна Рада ухвалила зміни до бюджету на 2018 рік, якими перерозподілила залишки фінансування низки урядових програм. Зокрема, цим законом забрали 2 мільярди гривень, які передбачалися на підтримку фермерів, і 7,2 мільярдів гривень, що мали бути спрямовані на допомогу малозабезпеченим сім’ям.

Не підтримала урядову ініціативу єдина фракція – Радикальної партії. Олег Ляшко висловився категорично проти того, щоб забирати підтримку у фермерів та малозабезпечених, а також угоди на придбання вертольотів у Франції, яку завтердили у цих змінах до бюджету. Політик дорікнув колегам з опозиційних фракцій за підтримку урядового законопроекту, – передає ІНФОРМАТОР.

«На жаль, деякі колеги, які називають себе опозиційними фракціями, теж голосували за ці зміни до бюджету. Законопроект, який протягнули у парламенті кнопкодави, свідчить про те, що нинішня влада не знає, як живуть наші люди в результаті їхньої економічної політики. А точніше – її відсутністі, тому що у влади одна політика: набирати нові кредити і піднімати податки», – зазначив народний депутат.

Ляшко наголосив на тому, що угода на придбання вертольотів у іноземних конкурентів, позбавляє сотні тисяч українців роботи.

«Ратифікували 3 мільярди державних гарантій під кредит на придбання французьких вертольотів. У нас у Запоріжжі унікальне підприємство, яке виробляє вертольоти – «Мотор Січ». Вони могли б дати ці мільярди на підтримку «Мотор Січі», щоб робочі місця були для сотень тисяч українців по всій Україні. Бо пов’язані з «Мотор Січчю» підприємства працюють не тільки в Запоріжжі, а й на Хмельниччині – у Волочиську і на Чернігівщині, «Чезаре» – вони в тому числі роблять електроніку на «Мотор Січ». Але влада віддає замовлення на 3 мільярди гривень і дає державні гарантії під імпортні вертольоти», – підкреслив політик.

Ляшко переконаний, усі замовлення з державного бюжету повинні отримувати вітчизняні підприємства. Саме його команда добилася, щоб у бюджеті на 2019 рік була передбачена норма про можливість видавати державні гарантії тільки під вітчизняних виробників турбін.

«2 тижні тому перший віце-прем’єр Кубів їздив у Китай, там уклали і презентували контракт на придбання китайських турбін на побудову Дністровської ГРЕС на 500 мільйонів доларів. Україна – одна з 5 країн світу, яка має унікальне підприємство по виготовленню турбін «Турбоатом». Там працюють тисячі людей, за ці роки підприємство не отримало жодної копійки державного замовлення. А влада віддає замовлення на півмільярди доларів китайцям. Ми добилися, щоб у бюджеті на 2019 рік була передбачена наша правка про те, що державні гарантії можуть видаватися виключно під взакупівлю вітчизняних турбін. Я надіюся, що це дасть можливість повернути 500 мільйонів доларів на харківський «Турбоатом» і кілька десятків тисяч людей по всій Україні 5 років будуть забезпечено роботою», – підсумував Ляшко.

Нагадаємо, народний депутатат від фракції “Батьківщина” Сергій Соболєв за мить до прийнятя рішення витягнув картку, хоча залишався на своєму робочому місці.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...