Фонд гарантування порадив тимчасово не повертати борги банку “Михайлівському”

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб порадив божникам банку “Михайлівський”, кредитні договори яких є у переуступленому портфелі, дочекатися остаточного рішення суду про те, кому належить право вимоги за кредитами.

Про це повідомляє Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

“Адміністративний суд не розглядає питання по суті, а лише по процедурі. Також, відповідно до Постанов Верховного суду від 16 лютого та 15 червня 2016 року на спори, які виникають на стадії ліквідації (банкрутства) банку, не поширюється юрисдикція адміністративних судів. Остаточне рішення може бути винесено господарським судом або судом загальної юрисдикції по суті питання нікчемності”, – сказано у відомстві.

“Договір факторингу, який був укладений між «Банком Михайлівський» та ФК «Плеяда» 19 травня 2016 року на сьогодні залишається нікчемним відповідно до наказу уповноваженої особи на ліквідацію «Банку Михайлівський» О. Ю. Волкова. Так, 31 січня 2017 року в Апеляційному адміністративному суді буде розглядатися скарга банку та Фонду гарантування на рішення адміністративного суду щодо визнання протиправним цього наказу. У справі не розглядається факт нікчемності, а лише оскаржується документ, яким ці факти визначені”, – додали у Фонді.

Також зазначається, що вказана ситуація є предметом розслідування у кримінальній справі, яка у провадженні Прокуратури Києва.

З огляду на вищевказане, Фонд гарантування рекомендує позичальникам, кредитні договори яких є у переуступленому портфелі, дочекатися остаточного рішення суду про те, кому належить право вимоги за кредитами.

Також, тільки після повного та остаточного рішення суду з питань нікчемності буде прийматися рішення щодо коштів, які надійшли на накопичувальний рахунок «Банку Михайлівський» в погашення вказаних зобов’язань.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...