Фільм про Голодомор покажуть у Канаді

Депутатів канадського парламенту запросили переглянути фільм про Голодомор «Гіркі жнива».

Таке оголошення під час засідання федерального парламенту зробив депутат від правлячої Ліберальної партії Борис Вжесневський, – передає Укрінформ.

«Я маю за честь повідомити Палату громад про довгоочікувану прем’єру художнього фільму «Гіркі жнива», яка пройде 28 лютого у Військовому музеї Оттави. <…> Я заохочую усіх депутатів відвідати цей показ», – сказав Вжесневський.

Він також привітав знімальну групу із виходом стрічки на екрани. «Цей фільм розповідає про один із найжахливіших геноцидів XX століття – Голодомор, вчинений радянським диктатором Йосипом Сталіним проти українського народу у 1932-1933 рр.», – додав Вжесневський із трибуни.

«Гіркі жнива» – канадський кінофільм про історію кохання в розпал Голодомору 1932-1933 років. У центрі картини Юрій, хлопчина з козацького роду, який шукає розуміння у своїх діда Івана та батька Ярослава, а також намагається завоювати серце Наталки. Життя парубка змінюється назавжди, коли його родина та земляки стають жертвами штучного голоду та сталінських репресій.

Фільм є першою англомовною художньою кінокартиною про Голодомор. Бюджет фільму був повністю наданий продюсером Яном Ігнатовичем та склав 20 млн доларів. У широкий прокат в Канаді стрічка вийде 3 березня, натомість у США, Європі та Азії – на тиждень раніше.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що парламент Румунії розгляне визнання Голодомору.