Фільм “Гіркі жнива” показали у Німеччині

У Берліні в четвер відбувся показ художнього фільму «Голодомор. Гіркі жнива».

«Фільм ставить амбітну мету – художньо опрацюватити одну з жахливих трагедій людства», – сказав посол України у ФРН Андрій Мельник, – передає Укрінформ.

Він зазначив, що протягом багатьох років жоден режисер не брався за створення художнього фільму на цю тему. Дипломат визнав, що стрічка була прийнята в світі «зі змішаними емоціями», поряд з дуже позитивними лунає також критика на його адресу, в тому числі і в самій Україні. Але головне – те, що світовій глядачеві, тепер уже і в Німеччині, показана важка сторінка історії, яку намагалися багато десятиліть замовчувати. А український народ представлений як такий, який готовий взяти долю своєї країни в свої руки і боротися за свою свободу.

Досі історики сперечаються про те, скільки ж насправді людей було заморено голодом в 1932-33 рр, сказав посол. Він висловив надію, що німецький Бундестаг в майбутньому визнає це геноцидом проти українського народу.

Показ відбувся за підтримки Посольства України в ФРН, Німецької асоціації україністів, благодійної організації Smile and Help.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що глава МВС Канади відвідав показ фільму про Голодомор.