16.5 C
Kyiv
П’ятниця, 11 Липня, 2025

Федералізацію підтримують менше 3% закарпатців

Більше 50% жителів Закарпаття бачать регіон виключно в складі унітарної України, однак частина виступає за розширені повноваження місцевих рад та громад.

Як пише “УП”, про це йдеться у дослідженні Фонду “Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва”.

В цілому ситуацію в регіоні опитані оцінюють як благополучну, але поліпшення справ відзначають тільки в двох сферах – нові технології та безвіз. Про всі інші сфери респонденти говорять, що справи кепські, гірше оцінюють ситуацію з охороною здоров’я та діями влади і правоохоронних органів.

Згідно з результатами дослідження, більше половини закарпатців – 50,8% – бачать Закарпаття в складі унітарної України, частина (37,6%) – у складі унітарної країни, але з розширеними повноваженнями місцевих рад і громад.

Політичний аналітик Фонду Андрій Сухарина також озвучив, скільки закарпатців розмірковують про федералізацію.

“Тільки невелика частка – 2,8% – говорить про федералізацію. Загрози сепаратизму на Закарпатті немає, принаймні, з тих настроїв, які панують серед населення Закарпаття. Але зі складу нацменшин 31% не відповіли на це питання. Саме по собі це ні про що не говорить. З цими громадянами України потрібно працювати, доносити візію”, – сказав Сухарина.

 

Експерт зазначив, що питання розширення повноважень регіону перегукується з процесами децентралізації. Згідно з опитуванням, вірять в децентралізацію 55% закарпатців, 25% – не згодні, 20% не змогли відповісти.

При цьому 26% опитаних не проти подвійного (множинного) громадянства, серед представників національних меншин області таких 53%. Повністю не підтримують ідею подвійного громадянства 22%, серед нацменшин таких всього 6%.

Також 50% респондентів вважають, що навчання в школі має бути українською мовою. Третина опитаних вважає, що в початкових класах навчання має здійснюватися на мові нацменшин.

Дослідження проводилося з 24 серпня по 10 вересня, всього було опитано 1000 респондентів.

Раніше ІНФОРМАТОР писав, що у Зеленського готові змінити Конституцію після “нормандського саміту”.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ