Фахівці повідомили ще одну версію пожежі в ТЦ у російському Кемерово, – ЗМІ

Причиною жахливої пожежі у кемеровському торговому центрі “Зимова вишня” було коротке замикання електропроводки, яке сталося через протікання талого снігу через дах.

До таких висновків дійшли фахівці дослідницького центру експертизи пожеж Санкт-Петербурзького університету ДПС МНС Росії. Про це повідомляє російське видання “Коммерсантъ” з посиланням на власні джерела, – передає УНІАН.

“Замикання, вважають експерти, могло бути викликано протіканням даху. Сніг з даху не прибирався, він почав підтавати, а вода потрапила на дроти, які “коротнули”, – йдеться в матеріалі.

“Загоряння цілком могло мати локальний характер, але його швидко роздула вентиляція, яку в момент пожежі ніхто не вимкнув. Сигналізація спрацювала на температуру і дим, але зона горіння залита не була — після морозів промерзавший водопровід, проведений до системи з вулиці, був перекритий”, – зазначили у виданні.

За словами експертів, для захисту від замикань і струмового перевантаження, що призводить до перегріву електропроводки і подальшого вибуху, використовуються автоматичні вимикачі, які в той день з невідомих причин не спрацювали.

“Сигналізаційні датчики також спрацювали даремно — оповіщення про пожежну тривогу в будівлі включалося не автоматично, а вручну, а сидів на кнопці охоронець чомусь її не активував”, – зазначили експерти.

Нагадаємо, після пожежі у “Зимовій вишні” у мережі з’явилося моторошне відео з коридорів палаючого ТЦ, де загинули понад 60 осіб. Зазначимо, охорона не давала дітям спускатися сходами, аби врятуватися.

Одного з винуватців пожежі вже затримали.

загрузка...
Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...