Єврокомісія виділяє 410 мільйонів євро для пожвавлення інвестицій у стартапи

Єврокомісія має намір істотно покращити фінансову підтримку розвитку успішних стартапів у країнах Європейського союзу.

Зокрема, як заявив віце-президент Єврокомісії Юркі Катайнен, в ЄС є чимало інновативних та талановитих підприємців. Але через брак коштів багато молодих підприємств, що займаються розробкою та виведенням на ринок цікавих продуктів, не спроможні проіснувати впродовж двох перших років і змушені закриватися, пояснив єврокомісар.

Саме для підтримки стартапів упродовж критично важливого етапу становлення Єврокомісія оголошує програму VentureEU. Завдяки цій програмі фінансової підтримки інвестиції у стартапи в ЄС мають зрости вдвічі, – повідомляє Deutsche Welle.

Сама програма VentureEU передбачає підтримку шести донорських фондів коштами ЄС в обсязі 410 мільйонів євро. Ще 2,1 мільярда євро мають надійти у фонди з приватних джерел, розраховують єврокомісари. Шість великих донорських фондів мають, своєю чергою, підтримувати менші венчурні фонди. Такий механізм уможливить мобілізацію до 6,5 мільярда євро інвестицій в європейські стартапи, сподіваються в Брюсселі.

Європейський ринок венчурного капіталу недостатньо розвинений, що зумовлює відтік стартапів з ЄС у ті країни та регіони, де панує краща ситуація, визнають у Єврокомісії. За даними ЄК, 2016 року в США, попри дещо менший ринок, ніж у ЄС, інноваційні бізнес-ідеї підтримали капіталом у 39,4 мільярда євро в перерахунку, тоді як в ЄС цей показник не перевищував 6,5 мільярда євро.

Ще одним негативним фактором для розвитку стартапів в Європі є фрагментація ринку венчурного капіталу. На сьогоднішній день в ЄС венчурні фонди зосереджені головно у восьми країнах-членах Євросоюзу, а молоді підприємства, які потребують фінансової підтримки, є скрізь у ЄС, зазначили в ЄК.

Шість фондів, у які надійдуть 410 мільйонів євро, були відібрані Єврокомісією разом з Європейським інвестиційним фондом. Серед них: Aberdeen Standard Investments, Axon Partners Group, Isomer Capital, LGT, Lombard Odier Asset Management та Schroder Adveq.

Зазначимо, минулого року ЄС інвестував понад п’ять мільйонів євро у стартапи на блокчейні.

Нагадаємо, сьогодні у Світовому банку назвали суму, котру має залучити Україна на зовнішніх ринках. Раніше ЗМІ також проаналізували, як змінилося надходження прямих іноземних інвестицій в Україну за сім років.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...