Ескалація збройного конфлікту на сході України свідчить про продовження зухвалого ігнорування з боку Російської Федерації своїх зобов’язань, які були встановлені в рамках Мінських домовленостей.
Нарощування військових сил, проведення бойових навчань та посилення обстрілів транслює Україні чіткі сигнали від ворога.
Таку думку під час ефіру одного із хмельницьких телеканалів висловив народний депутат України від партії «ЗА МАЙБУТНЄ» Сергій Лабазюк.
«Те, що зараз відбувається на сході нашої країни транслює декілька чітких сигналів. Перше – Путін буде захищати своїх людей, які на території України діють виключно в його інтересах, друге – Росія напередодні зустрічі в Нормандському форматі почала наполягати на своїх вимогах, які однозначно йдуть у розріз з українськими інтересами. І основний сигнал – ворог не збирається зупинятися, агресивні дії посилюватимуться», – заявив народний депутат.
Внесення санкцій проти українського олігарха Віктора Медведчука стали переломним моментом, після якого розпочалось загострення війни на Донбасі. Президент РФ досить очікувано дав відповідь на дії української влади.
«Нинішні дії агресора досить передбачувані. Я особисто вважаю, що українська влада мала підготуватися до того, що Путін дасть відповідь по Медведчуку – своєму «представнику» в Україні… Взагалі агресор не притримується ніяких домовленостей: під час зустрічі «Нормандської четвірки» говорить одне, а робить інше. Зрозуміло, що РФ переслідує виключно особисті інтереси. Через тиск, погрози і шантаж вони вимагають піти на їхні умови. І мова тут йде далеко не про суверенітет України», – вважає представник партії «ЗА МАЙБУТНЄ».
На думку політика, українські військові повинні бути напоготові в разі посилення вогню на окупованих територіях Луганської та Донецької областях. До того ж, українська влада має усвідомлювати: події на сході тільки загострюються і матимуть продовження. На жаль, з початку 2021 року і до сьогодні на війні загинули понад 20 військовослужбовців, що є найбільшими втратами за останній час.
«Всі ці так звані навчання, які проходять під кордонами нашої держави, – ніщо інше, як погрози та натяки з боку агресора. Ухвалена Радою постанова про засудження ескалації російсько-українського конфлікту – це формат чіткої дипломатичної позиції. Тим самим ми закликаємо західних партнерів підтримати Україну в питанні завершення війни. Вірю, що така форма врегулювання питання матиме свої результати», – зауважив парламентар.
Щодо прискорення перемовин у питанні Донбасу, то тут, на думку Лабазюка, впливає два зовнішніх факторі. Перший – зміна президента США. Попереднього главу Америки Дональда Трампа особливо не хвилювало питання безпеки України, тому роль Вашингтона у діалозі зійшла нанівець. Позиція Джо Байдена щодо Росії більш категорична, тому від нього очікують підтримки.
Другий – майбутня зміна влади у Німеччині. Вже цієї осені Ангела Меркель залишить пост канцлера. Хто прийде їй на зміну – невідомо, а отже робити прогнози, чи продовжить Німеччина підтримувати Україну, поки тяжко.