2.9 C
Kyiv
П’ятниця, 19 Квітня, 2024

EPAL позбавить ліцензії фірму «Агропромтехцентр» деревообробника Павла Семенюка

Європейська асоціація виробників дерев’яних піддонів (EPAL) повідомила про своє рішення, що за порушення заборони використання незаконно вирубаної деревини буде суворо карати. Це означає, що навіть перші порушення повинні призвести до анулювання ліцензії.

Про це йдеться у листі, який розіслано ліцензіатам EPAL в Україні, повідомляють Українські новини.

«…ми, на жаль, неодноразово отримували інформацію від третіх сторін про те, що для виробництва європіддонів EPAL в Україні використовується незаконно вирубана деревина. З одного боку, підозра ґрунтується на розбіжності між цінами пропонованих піддонів EPAL і цінами на деревину на офіційних торгах в Україні. З іншого боку, на диспропорції між обсягом закупівлі офіційно та легально вирубаної деревини та загальним обсягом реалізації лісоматеріалів та виробів з деревини, про що нам було вказано в окремому конкретному випадку», – зазначає Генеральний директор EPAL Бернд Дорре.

Що цікаво, нещодавно журналісти провели розслідування про виготовлення європіддонів EPAL з незаконної деревини на ВКПП «Агропромтехцентр» деревообробника і депутата Ковелької міської ради Павла Семенюка.

«Наразі EPAL все ще розслідує цю справу. У майбутньому EPAL проводитиме незалежні розслідування пропонованих цін, а також обсягів закупівлі та продажу. Якщо буде виявлено диспропорцію, це буде оцінено EPAL як підозра у використанні незаконної деревини. У цих випадках EPAL вимагатиме надати документи щодо обсягів закупівлі. EPAL також співпрацюватиме з державними органами лісового господарства України у з’ясуванні підозрілих випадків», – наголошує Дорре.

Він також звертає увагу, що законно заготовлена деревина не повинна використовуватися тільки для європіддонів EPAL, а для всіх виробів з деревини, які продаються ліцензіатом, включаючи продані лісоматеріали.

«Недостатньо підтвердити купівлю легально заготовленої деревини лише для кількості вироблених європіддонів EPAL. Це необхідно зробити для всієї проданої лісопродукції, в тому числі і для реалізованих лісоматеріалів», – підкреслюють в EPAL.

Слід зазначити, що Європейська асоціація виробників піддонів відповідає за організацію пулу обміну європіддонів EPAL по всьому світі і постійно слідкує за репутацією тих, кому надає ліцензії. Забезпечення рівних умов для всіх ліцензіатів EPAL є одним із ключових завдань EPAL. «Якщо рівні умови порушуєються використанням незаконно заготовленої деревини, ліцензіат повинен очікувати анулювання ліцензії», – наголосив у листі Бернд Дорре.

EPAL
Лист, який розіслано ліцензіатам EPAL в Україні

Нагадаємо, журналісти з’ясували, що з травня 2022 року до березня 2023 року ВКПП «АГРОПРОМТЕХЦЕНТР» разом із ТОВ «Волинь Палетс», ТОВ «Притані» і ТОВ «Редрок» експортували за кордон піддонів та дошок у перерахунку на загальний об’єм пиломатеріалів 141 140 метрів кубічних. Для виготовлення такого об’єму пиломатеріалів необхідно близько 352 тис. куб. метрів деревини. А за зазначений період об’єм офіційно придбаної цими підприємствами деревини склав лише 85 835 куб. метрів. Низка деревообробних підприємств Волині експортують піддони за однією ліцензією EPAL UA-015HE, яка офіційно належить ВКПП «АГРОПРОМТЕХЦЕНТР». А це заборонено правилами European Pallet Association e.V. (EPAL). Окрім того, виявилося, що ці компанії експортують продукцію за одним фітосанітарним кодом 04026 ВКПП «АГРОПРОМТЕХЦЕНТР».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>