Експерти з’ясували, які мешканці України найбільше цікавляться курсом валют

Соціологи з компанії Research & Branding Group провели опитування, з’ясувавши, якій валюті найбільше довіряють українці.

Як показують результати грудневого соціологічного опитування Research & Branding Group, у кінці минулого року кожен другий українець (50%) стежив за курсовими коливаннями на валютному ринку, тоді як 44% опитаних не цікавилися курсом валют, – повідомляє MreSearcher.

Інтерес до курсових коливань на валютному ринку має ряд соціально-демографічних особливостей. Так, серед чоловіків переважають ті, хто цікавиться курсом валют, а серед жінок число тих, хто цікавиться та байдужий до такої інформації приблизно рівне.

Серед українців у віці від 18 до 50 років число тих, хто цікавляться курсовими змінами на валютному ринку майже вдвічі перевищує число тих, хто курсом валют не цікавиться, серед «п’ятидесятирічних» цікавляться і не цікавляться курсом валют приблизно рівне число опитаних, а серед тих “кому за 60 -т” тих, кому не цікавий курс валют понад удвічі перевищує число тих, хто ним цікавиться.

У містах більше тих, хто курсом валют цікавиться, ніж тих, хто ним не цікавиться, а в сільській місцевості приблизно рівне число як цікавляться, так і не цікавляться курсом валют.

Інтерес до курсових коливань переважає серед мешканців Заходу і Півдня України, тоді як на Сході більше тих, хто курсом валют не цікавиться. У центральних областях приблизно рівне число як тих цікавить, так і тих, хто ігнорує новини на валютному ринку.

Найбільшою довірою серед валют в українців користується долар США – саме в цій валюті на думку 43% мешканців України найбільш вигідно і безпечно зберігати грошові заощадження.

Далі з великим відставанням слідують євро (15%) і гривня (8%). Власне біткоіни в якості найбільш надійної валюти назвали 2% українців.

Рівень довіри цим трьом валютам приблизно однаковий практично у всіх соціально-демографічних групах. Разом з тим слід відзначити тенденцію до зниження довіри до долара і євро зі збільшенням віку респондентів і найвищий рівень довіри до гривні серед представників старшої вікової категорії. Також рівень довіри до долара вище в центрі України, ніж в інших регіонах.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...