Експерти розповіли, на скільки може зменшитися кількість населення України

За прогнозом Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ, до 2050 року населення України може значно скоротитися.

Депопуляція для України – явище далеко не нове, чисельність населення продовжує скорочуватися, і демографічна ситуація така, що в найближчому майбутньому навряд чи можна очікувати зміни цієї тенденції, – розповіла провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Лідія Ткаченко агенсву РИАН.

За її словами, до 2050-го року населення країни може скоротитися до 30 мільйонів осіб.

“Депопуляція – це не просто скорочення населення, це саме – коли кількість померлих перевищує кількість народжених в певний календарний період. Наприклад, в 2016 рік, за даними Держстату, у нас (в Україні – Ред.) Народилося 369 тисяч дітей, а померло майже 584 тисячі людей. І різниця, скорочення населення за рахунок депопуляції, ось цієї природної складової, склала майже 187 тисяч “, – пояснює експерт.

А ось з міграційних потоків, якщо судити за даними Держстату (а там користуються даними адміністративних органів), сальдо поки що позитивне, хоча перевищення невелике – кілька тисяч, – зазначає Ткаченко.

Але потрібно пам’ятати про проблеми обліку міграційних потоків, та й народжуваність і смертність не так просто тепер фіксувати, оскільки є території, які не контролюються українською владою. Тому всі цифри – з великими припущеннями, говорить демограф.

За словами експерта, “народжуваність не те щоб знижується, вона просто низька”, її рівень – середній європейський (1,5 дитини на одну жінку). Знижуватися особливо і нікуди”.

Інша справа – висока смертність, за рахунок чого і відбувається скорочення населення, – підсумувала Ткаченко.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...