Експерти назвали українські підприємства, які здивували світ

Як повідомляють експерти репутація України на міжнародній арені зростає за значні досягнення у сфері інформаційних технологій, високої моди, авіації, архітектури і дизайну.

Технологічний потенціал української економіки – величезний і багатообіцяючий, зважаючи на науково-інженерні традиції, що додає неабиякого стимулу для розвитку середнього класу, – повідомляє Foreign Ukraine.

Експерти “Інтерньюз-Україна” в аналітичній публікації Atlantic Council називають 10 причин, чому українська економіка заслужила світову увагу:

1. Безпілотні літальні апарати. Київська компанія Drone.ua виробляє безпілотники, які продаються в Україні та Європі і створила спільне підприємство в Литві під назвою «UAV.tools», щоб поширити власні технології в 15 європейських країнах. Незабаром, компанія відкриє свої офіси у Великобританії і Молдові, а також планує вийти на ринки Південної Африки та Південної Америки. Зазначимо, що в той час, як в Україні дрони використовуються в сільському господарстві, у Євросоюзі вони знаходять своє застосування у геодезії і топографії.

2. Літаки. Українська авіаційна галузь має тривалу історію будівництва величезних літаків, таких як «Мрія» і «Ан», а також конструювання значно менших апаратів для конкретної мети. Літаки компанії «Аеропракт» використовуються туроператорами і рятувальниками в Сінгапурі, щоб стежити за береговою лінією, британські і данські пілоти з їх допомогою проводять навчальні польоти, а австралійці гасять пожежі. Компанія «Аеропракт» має власні представництва в 40 країнах світу.

3. Детектори випромінювання. Після ядерної катастрофи у Фукусімі в 2011 році, світовий попит на пристрої для вимірювання радіації істотно збільшився. Українська компанія «Екотест» скористалася цією можливістю, щоб експортувати радіаційні детектори власного виробництва в 70 країн світу. «Екотест» також розробила новий SVG-3 Radiacmeter для німецької компанії Bruker, який невдовзі будуть використовувати європейські оборонні відомства та НАТО.

4. Софт. «Petcube» – це український стартап, який дозволяє грати з вашою собакою чи кішкою, коли вас немає вдома. За допомогою програми, встановленої на вашому смартфоні, ви можете побачити і поспілкуватись з вашими домашніми тваринами, і навіть погратись з ними за допомогою встановленого лазера. У 2014 році Europas назвав Petcube – кращим апаратним забезпеченням року.

5. ІТ-продукти. Українська ІТ-розробка та консультування також знаходяться на підйомі. Львів і Харків мають власні ІТ-кластери, а деякі українські компанії мають офіси в Україні та за кордоном. Наприклад, компанія SoftServe має офіси по всьому світу і розвиває центри у Східній Європі. Компанія розробила систему BioLock, що дозволяє постійно стежити за станом водія під час керування автомобілем. Зокрема, SoftServe допоміг Yottaa – розробнику провідної хмарної платформи для вирішення проблеми опрацювання великих обсягів даних. За допомогою цієї платформи, підприємства можуть керувати і захищати даны кінцевих користувачів на всіх пристроях в режимі реального часу.

6. Байдарки та човни. Українська компанія Borika виробляє складові частини човна і каяки та продає їх в основному в Німеччину. Також компанія співпрацює з італійським виробником водонепроникних чохлів для стільникових телефонів. А от човни від компанії Brig навіть знімаються в голлівудських блокбастерах.

7. Сучасна архітектура. Український конструктивізм початку ХХ століття має свій відгук в українській сучасній архітектурі та дизайні. Наприклад, Студія Сергія Махно виконує проекти в Португалії, Грузії, Німеччині, Монако і Франції. Зокрема, студія уже виконала 360 проектів в 16 країнах світу і планує відкрити офіс в Лондоні в поточному році.

8. Мода. Модний журнал Vogue уже декілька разів показав на своїх сторінках традиційні українські костюми. Зокрема, публікувались фото принцеси Данії у вишиванці від української компанії «Вареники», а голлівудські зірки позували у сукнях від Олени Даць, яка має власні магазини не лише в Україні, але й в Парижі, Лос-Анджелесі та Дубаї.

9. Книги. Видавничий сектор України демонструє успіхи завдяки зростаючому попиту на українську літературу. Наприклад, українське видавництво «Фактор» надрукувало 40 тис німецькомовних книг для дітей Австрії.

10. Фільтри для очищення води. Науковий потенціал є ключовим інструментом для «EcoSoft» – українського виробника фільтрів, щоб вийти на глобальні ринки.

Нагадаємо, раніше експерти повідомили, що українські компанії стали популярними на фондовому ринку Польщі.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...