26 C
Kyiv
Неділя, 6 Липня, 2025

ДПС роз’яснила порядок дій у разі зупинки податкових накладних

Державна податкова служба України рекомендує платникам податків дотримуватися правильного порядку дій у разі зупинення реєстрації податкових накладних або розрахунків коригування (ПН/РК) системою моніторингу ризиковості податкових накладних.

Про це йдеться на сайті ДПС України.

У разі зупинки ПН/РК податківці рекомендують з’ясувати причину зупинки з Квитанції № 1, яка надходить до електронного кабінету платника, і звернутися до Комісії регіонального рівня. Можливі два варіанти: відповідно до встановлених критеріїв, платника податків або його операції віднесено до ризикованих. В першому випадку слід подати документи на виключення платника з переліку ризикових, а у другому випадку на розблокування ПН/РК.

https://www.facebook.com/tax.kyiv/photos/a.106171404111837/251767996218843/?type=3&theater

Документи до Комісії регіонального рівня подаються в електронній формі, повідомляється на сайті ДПС України. Рішення комісії приймається протягом 5-ти днів і може бути оскаржене в адміністративному порядку протягом 10-ти днів.

Також у публікації на сайті ДПС навели приклади типових помилок платників податків. Наприклад, ризиковані платники просять розблокувати ПН/РК до вирішення питання про їх виключення зі списку ризикованих. Деякі платники не надають пояснень щодо операцій, по яких заблоковано ПН/РК, або не надають необхідних підтверджуючих документів для розблокування ПН/РК.

Податківці наголошують, що уряд затвердив порядок зупинення реєстрації ПН/РК для зменшення ризиків порушення норм податкового законодавства. Тому платникам податків слід чітко дотримуватися алгоритму дій, встановленого Постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 р. № 1165 “Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних”.

Державна податкова служба України створена у 2019 році у процесі реформування фіскальних органів. Вона займається питаннями наповнення державного та місцевих бюджетів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ