Site icon ІНФОРМАТОР

До кінця 2020 року український флот отримає шість катерів вітчизняної побудови

До кінця наступного року Військово-морські сили України отримають шість нових кораблів вітчизняного виробництва.

Про це пише НПП.

Про це повідомив заступник міністра оборони Анатолій Петренко під час офіційної церемонії прийняття двох американських катерів класу Island.

За його словами, ВМС отримають три кораблі до кінця цього року і три – до кінця наступного.

13 листопада до Військово-морських сил офіційно прийняли пошуково-рятувальне судно «Олександр Охрименко», яке передало військовим комунальне підприємство «Морська пошуково-рятувальна служба».

«Таких успішних історій має бути більше, а результати повинні бути більш вагомими. І це не просто слова. Уже до кінця цього року ми плануємо завершити випробування і ввести до складу Військово-морських сил ще три бойові кораблі від національного виробника. Щонайменше така ж цифра в наших планах і на 2020 рік. Для цього є і політична воля, і державні ресурси», – зазначив Петренко.

Він також висловив сподівання, що американські партнери не припинять підтримку військово-морських сил України.

За інформацією з відкритих джерел зрозуміло, що у цьому році йдеться про прийняття на озброєння двох десантно-штурмових катерів проєкту 58503 «Кентавр» та одного малого броньованого катера проєкту 58155 «Гюрза-М». Саме два такі катери Росія захопила восени 2018 року, коли українські військові йшли з Одеси до Азовського моря.

В наступному ж році до складу флоту має увійти один «Кентавр» та 1 «Гюрза-М», які зараз будуються на підприємстві. Третім катером може стати 9-тий корпус артилерійського катера, який ще не закладався.

Нагадаємо, РФ виходить із Женевської конвенції щодо захисту цивільного населення під час війни.

Exit mobile version