До 2030 року 60% світових багатств контролюватиме 1% населення, – британські експерти

Близько двох третин світових статків до 2030 року контролюватиме 1% населення.

Про це свідчить прогноз бібліотеки Палати громад Великобританії, – повідомляє Інтерфакс.

Як пишуть британські видання, така статистика є попередженням для світових лідерів. Накопичення багатств у такій кількості найбільш заможною частиною населення сприятиме зрстанню недовіри і невдоволення в суспільстві, якщо влада не вживе заходів для зміни балансу.

При збереженні трендів, що спостерігаються з часів фінансової кризи 2008 року, найбагатші люди, які складають 1% світового населення, матимуть у своєму розпорядженні 64% світових багатств.

Дослідження показує, що з 2008 року середні темпи зростання статків 1% найбагатших людей планети становлять 6% рік, а інших 99% населення – лише 3%.

“При збереженні такої тенденції, до 2030 року статки найбагатших людей світу виростуть до $605 трильйонів з нинішніх $140”, – прогнозують в бібліотеці Палати громад.

Експерти відзначають, що зростаюча концентрація світових багатств в руках такої малої частки населення обумовлена ​​нерівністю доходів, а також більш високими накопиченням активів забезпеченими людьми.

Крім того, заможні люди можуть інвестувати великі частки капіталу в бізнес, акції та інші фінансові активи, що дає їм непропорційні переваги.

Нагадаємо, через санкції з боку США найбагатші російські бізнесмени зі списку Forbes втратили понад 12 мільярдів доларів.

Зазначимо, за підрахунками аналітиків, найбільше втратив Олег Дерипаска, статки якого за кілька годин скоротилися на $ 960 млн, або на понад 15%. Зокрема, у компаніях олігарха заявили, що не зможуть розплатитися по всіх боргах і будуть змушені оголосити дефолт.

Зазначимо, крім втрат компаній, також обвалився курс російської національної валюти.

загрузка...
Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...