Для українців 9 травня не стало святковою датою, оскільки після цієї дати вже комуністичний режим продовжив вбивства українців.
Про це під час ефіру на телеканалі ZIK заявив народний депутат 8-го скликання, член Радикальної партії Дмитро Лінько, – передає ІНФОРМАТОР.
«Безумовно, 9 травня – визначна історична дата, коли закінчилася Друга світова війна. У цей день ми повинні вшановувати загиблих. Але я б розділив вшанування героїв і жертв від святкування і політизації цієї дати. Після цієї дати, нажаль, продовжували вбивати українців. Сотні тисяч інвалідів війни були репресовані на Соловках, вони були вивезені з усіх міст. Саме тому Сталін у 1947 році заборонив святкування 9 травня, і вперше цю дату святкували лише у 1965 році, коли вичистили велику кількість ветеранів, яких Сталін не хотів бачити на вулицях міст. Після 9 травня репресії продовжувалися, концтабір в Бухенвальді функціонував після 1945-го аж до 1954 року. Десятки тисяч людей там так само були вбиті. Немає ніякої дискусії щодо того, що нацизм потрібно було зруйнувати, і він був зруйнований завдяки великим втратам українців у тому числі. Але справа у тому, що 9 травня не стало для нас святковою датою. Воно стало продовженням вбивств з боку комуністів. Тому комуністичну ідеологію треба відділяти від цієї дати», – розповів політик.
За словами Лінька, для сучасної України 9 травня – трагічна дата.
«У 2014 році я був свідком, коли так зване святкування 9 травня з георгіївськими стрічками в Маріуполі перетворилося на вбивства. Люди з георгіївськими стрічками вбили правоохоронця Віктора Саєнка і добровольця «Азову» Родіона Добродомова, шестеро людей тоді загинули. Для сучасної історії України це трагічна дата, тому що в цей день під час політичних акцій, які проводилися за сценарієм Москви, вбивали українців. Так починалися військові дії на Донбасі», – наголосив політик.
«Для українців має бути гасло «Ніколи знову», в Москві кажуть – «Можемо повторити». У цьому і є різниця між нашим та їхнім сприйняттям 9 травня. Це трагедія, яка мала б нас навчити не брязкати зброєю. А сьогодні ми бачимо, коли політичні акції і брязкання зброєю можуть спровокувати військовий конфлікт не тільки в Україні, а й в усьому світі», – додав він.
Читайте також: Вся боротьба з коронавірусом покладена на місцеві громади, – Лінько.