Діяльність Нацбанку залишається непрозорою для громадян та учасників ринку, – Рибалка

Український парламент повинен якнайшвидше ухвалити законопроект про забезпечення прозорої діяльності Національного банку та підвищення його відповідальності перед суспільством.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав народний депутат від Радикальної партії Олега Ляшка Сергій Рибалка.

“Необхідно невідкладно ухвалити ініційований нашою фракцією Радикальної партії у співавторстві з представниками більшості інших парламентських фракцій законопроект щодо забезпечення прозорості діяльності Національного банку України та підвищення його відповідальності перед суспільством (№5257).

Адже головною метою роботи НБУ повинно бути стійке економічне зростання для підвищення добробуту всіх громадян України.

Масове закриття банків призвело до катастрофічного падіння рівня довіри до системи, втрати заощаджень населенням, хвилі банкрутств і неплатежів. Діяльність НБУ залишається непрозорою та закритою для громадськості і учасників ринку.

Тому наші пропозиції стосуються: підвищення вимог до інформування суспільства про діяльність центрального банку, зобов’язання НБУ публікувати щокварталу показники, що характеризують фінансову стійкість банківської системи, обсяги кредитування економіки і заборгованість за кредитними операціями банків.

Документом також пропонується зобов’язати НБУ докладно повідомляти про підстави віднесення банку до категорії неплатоспроможних та що він зробив, щоб цього не допустити, а також публікувати трирічну звітність такого банку.

Проектом також передбачено підвищення рівня відповідальності керівників НБУ, встановивши порядок їх дострокового звільнення”, – пояснив народний депутат.

Нагадаємо, раніше народний депутат від Радикальної партії Олега Ляшка Ігор Мосійчук заявив, що ріст мінімальної заробітної плати українців має бути підкріплений розвитком національної промисловості та економіки.