Держстат повідомив, скільки витрачають українці на купівлю алкоголю

Державна служба статистики оприлюднила дані, які показують, скільки грошей витрачають українці на купівлю алкогольних напоїв.

Так, за даними Держстату, у середньому кожен мешканець України витрачає 575 грн на алкогольні напої в рік, – повідомляють УНН.

Зокрема, у 2017 році кожен українець витратив 287 грн на горілку та лікеро-горілчані вироби. Дещо меншими є витрати співвітчизників на вина – в середньому 137 грн на одного українця.

Також повідомляється, що минулого року кожен українець витратив 89 грн на коньяк та ще 61 грн на шампанське.

Загалом минулого року українці витратили понад 12 млрд грн на горілку та лікеро-горілчані вироби, 5,8 млрд грн – на вина. На коньяк та шампанське українці витратили 3,8 млрд грн та 2,6 млрд грн відповідно.

Нагадаємо, українці стали витрачати більше грошей на алкоголь і тютюн. Пов’язано це, в першу чергу, з інфляційними процесами. Ціни ж на горілку та вино вітчизняного виробництва поки зберігають стабільність.

Зазначимо, за даними норвезьких вчених,  алкоголь сильніше шкодить здоров’ю бідняків, ніж багатіїв, а за інформацією ВООЗ, пияцтво може призвести як мінімум до семи видів раку.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

Поширюйте матеріал

Загрузка...