“Держприкордонслужба” повідомила про збільшення випадків відмов прикордонників від хабарів

У рамках реалізації практичних інструментів щодо виховання доброчесності та зниження корупційних ризиків у прикордонній сфері вперше було проведено антикорупційний моніторинг персоналу Держприкордонслужби.

Про це повідомляє Державна прикордонна служба України.

Зазначається, що у результаті ряду заходів у минулому році було різке збільшення випадків відмов прикордонників від запропонованої неправомірної вигоди у пунктах пропуску та контрольних пунктах в’їзду-виїзду.

І якщо у 2015 році таких випадків було 275, то вже у 2016 році – задокументовано 1022 випадки.

За відмову прикордонників від неправомірної вигоди персонал органів охорони державного кордону було заохочено грошовою премією чи відомчими відзнаками або зняттям раніше накладеного стягнення.

Зокрема, для мотивації та стимулювання персоналу, який відмовився від отримання неправомірних коштів грошовими преміями заохочено понад 1,5 тис. військовослужбовців, із них понад 900 осіб за свідому доброчесну поведінку.

Загальні суми коштів відмов від хабарів склали близько 1 мільйона гривень, з яких громадяни загалом пропонували – близько 250 тисяч гривень, 9,2 тисячі доларів США, 3,4 тисячі євро, 3,1 тисячі фунтів стерлінгів, майже 255 тисяч російських рублів тощо.

Найбільшу кількість відмов від хабарів було зафіксовано на східній ділянці – 463 випадки, та в південному регіоні – 155 випадків.

Переважну більшість грошових коштів прикордонникам пропонували за сприяння у пришвидшеному та безперешкодному пропуску через державний кордон, продовження реєстрації при порушенні термінів перебування в Україні, вирішення питання незаконного переміщення товарів.

Крім того, громадяни намагалися відкупитися за не притягнення до адміністративної відповідальності, перетинання кордону по недійсним, підробленим або без належних документів, пропуск через кордон без нотаріально посвідчених згод батьків на виїзд дитини та ін.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...