Депутати розкритикували своїх колег, які прогулюють засідання Ради

Попри те, що чимало народних депутатів регулярно прогулюють засідання Верховної Ради, парламентарі вважають таку поведінку ганебною.

Такими є результати опитування, проведеного журналістами ІНФОРМАТОРа в кулуарах ВРУ.

Член фракції РПЛ Дмитро Лінько вважає, щоби депутати ходили на засідання парламенту, треба змінити законодавство, яке передбачатиме відкликання народних обранців за прогули.

«Потрібно змінити законодавство, щоб можна було відкликати депутатів, які систематично без поважних причин не ходять на роботу в Раду», – сказав він.

Крім цього, Лінько пропонує скоротити склад ВРУ до 200 депутатів. «Тоді їх легше буде контролювати», – відмітив він.

Позафракційний депутат Володимир Литвин зізнався, що відчуває обурення, коли депутати не відвідують засідання ВРУ. «Чому я повинен приходити на роботу в Раду, часто не маючи можливості виступити?» – сказав він.

Литвин зазначив, що для парламентарів, які не входять у жодну «зграю», зараз запроваджують норму, що депутат може виступати на засіданні лише від групи або фракції.

Прогули депутатів негативно впливають на імідж парламенту, наголосила член фракції «Народного фронту» Вікторія Сюмар.

«Це абсолютно ненормальна ситуація, (коли депутати не ходять на роботу, – ред.). Такими речами парламент ховає себе, забиваючи цвяхи у власну труну», – вважає вона.

Володимир Парасюк також погодився, що депутати мають ходити на засідання ВРУ. Водночас, політик зауважив: «Ви повинні розуміти, що частина депутатів прийшла сюди не для того, щоб працювати. Вони прийшли відстоювати якісь свої бізнес-інтереси або заробляти гроші».

Нагадаємо, у Верховній Раді немає однозначної позиції щодо необхідності прийняття законопроекту про Антикорупційний суд.

Спілкувався – Максим Лиманський

Відео – Роман Пєтушков

для ІНФОРМАТОРа

загрузка...
Загрузка...