Депутат закликав перевірити співробітників СБУ, які незаконного стежили за політиками та журналістами

Народний депутат від Радикальної партії Олега Ляшка Олексій Кириченко закликав президента перевірити діяльніть співробітників СБУ, котрі незаконно стежили за громадськими діячами.

Згідно повідомлення, мова йде про діяльність заступника глави СБУ Олега Фролова та начальника управління по Сумській області Владислава Косинського.

За даними Кириченка, заступник голови СБУ Олег Фролов разом з нинішнім керівником служби в Сумській області Владиславом Косинським розгорнули злочинну схему стеження, прослуховування, перехоплення кореспонденції політиків, бізнесменів, громадських діячів та журналістів.

«За існуючою інформацією заступником голови СБ України Фроловим А. В. як результат відсутності відомчого та правового контролю розгорнуто злочинну схему з організації незаконного прослуховування, стеження, перлюстрації кореспонденції, перехоплення інформації, яка стосується політичних лідерів, керівників бізнес-структур, громадських активістів, журналістської Спільноти. Прошу Вас, Петре Олексійовичу, дати доручення Генеральному прокурору України щодо організації перевірки з питань дотримання законності в процесі здійснення оперативно-службової діяльності Фролова О.В. і Косинського В.В.», – йдеться у зверненні Кириченко.

За його інформацією, конфіденційні дані окремих людей стали предметом торгів і спекуляцій з боку Фролова. У той же час депутат зазначає, що глава СБУ Грицак з одного боку не має реального відношення до “самодіяльності” Фролова, а з іншого – позбавлений впливу на підлеглого заступника.

«За існуючою інформацією підлеглі співробітники Фролова безпосередньо причетні до організації стеження за журналістами, які оприлюднили або продовжують оприлюднювати резонансні факти про глобальні корупційні прояви в системі виконавчої влади, організації «бізнесу на крові», політично або економічно мотивованих переслідувань українських громадян», – зазначив Кириченко.

Політик підкреслив, що в змові з Фроловим працює Владислав Косинський, якого перевели з поста глави підрозділу внутрішньої безпеки СБУ в Сумську область на посаду керівника управління СБ України.

«Колишньому главі підрозділу внутрішньої безпеки СБУ доводиться здійснювати дистанційне керування обласним підрозділом зі столиці», – резюмує депутат.