Депутат закликав експортувати готову українську продукцію замість зерна

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко відвідав підприємство «ЧернігівЕлітКартопля» у селищі Седнів на Чернігівщині, яке займається переробкою картоплі і зернових, а також тримає 200 голів худоби. Політик допоміг зібрати врожай озимої пшениці та скуштував її на смак.

Коли Україна торгуватиме не зерном, а хлібом, булочками і макаронами – будуть гроші на дотації фермерам і соціальну сферу на селі, переконаний Олег Ляшко, – передає прес-служба РПЛ.

«Тут збирають 49 центнерів зерна з гектара землі. Це дуже висока врожайність! Продають це зерно по 5000 гривень за тонну. А могли б заробляти вдесятеро більше, якщо б продавали готову продукцію: хліб, макарони, булочки. Це можливості для інвестицій, відновлення тваринництва, створення робочих місць та розвитку села. Тому має бути державна підтримка агропереробки, а також дотації для фермерів. А цьому підприємству, яке обробляє понад 3 тисячі гектарів землі і ще тримає 200 голів корів, держава дала лише 20 тисяч гривень дотації на рік. Для олігархів ці гроші – один вечір у ресторані. Це неправильна державна політика і ми її змінимо», – наголосив Ляшко.

Лідер РПЛ хоче на державному рівні взагалі заборонити продаж зерна.

«Наші урядовці хваляться, що 5 країн Європи печуть хліб з нашого зерна. Чим вони хваляться? Хвалитися треба тим, що 15 країн Європи їдять наш хліб, наші макарони, наші крупи. Минулого року з України вивезли понад 40 мільйонів тонн зернових. Заробили 6 мільярди доларів. А вивезли би борошно – заробили 13 мільярдів доларів. І не треба було б міжнародних кредитів. Ось що треба, щоб не побиратися і бомжувати, а самим заробляти – торгувати не сировиною, а готовою продукцією», – підкреслив політик.

Крім того, Олег Ляшко добивається соціальної справедливості для колишніх колгоспників і працівників сільгоспвиробництва.

«Селянину, який має пай і невеликий дохід з нього, не нараховують субсидію. Це неправильно, тому що селянин не може відмовитись від паю, адже це єдина можливість прогодувати свою сім’ю. Крім того, ключове для колгоспників і працівників сільгоспвиробництва – це порахунок пенсій. Вони мають по 40-50 років стажу, а пенсію отримують 1400 гривень, бо працювали за трудодні, за «галочки», за мішок дерті. Тому ми добиваємося, щоб у колишніх колгоспників і селян був особливий порядок нарахування пенсій», – підсумував Ляшко.

Нагадаємо, Україна зменшила експорт зернових.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...