Депутат від Радикальної партії розповів, чому у Нікополі отруїли його помічника

Нікопольського громадського діяча Олександра Тихона отруїли через його активну суспільну позицію і розслідування у сфері державних закупівель на місцевому рівні. 

Про це народний депутат від Радикальної партії Олега Ляшка Андрій Артеменко, чиїм помічником працював Тихон, сказав у коментарі кореспонденту ІНФОРМАТОРа.

“Олександр Тихон був активним громадським діячем, який працював у Нікополі та Марганці. Зокрема, мій помічник займався контролем чистоти фінансування державних програм.

Олександр Тихон очолював громадську організацію з контролю державних закупівель. Зокрема, мій помічник із однодумцями контролювали місцеві тендери по будівництву доріг та енергозабезпеченню. Окрім того, він справно виконував свої обов’язки помічника,” – розповідає парламентар.

За словами Андрія Артеменка, саме громадська діяльність його помічника могла не подобатися недоброзичливцям Тихона.

“Це був уже третій замах на Тихона. Раніше до його помешкання кидали коктейль Молотова та гранату.

Отруєння було очевидним: за два тижні Олександр Тихон перетворився із здорової людини на труп. У Києві в Інституті раку підтвердили руйнування печінки внаслідок важкого отруєння.

Наразі ми очікуємо результатів проведення токсикологічного розтину та сподіваємося, що правоохоронні органи відкриють кримінальне провадження за ст. 115 част. 2 Кримінального кодексу”, – підсумував Андрій Артеменко.

Політик додав, що вдячний міністру внутрішніх справ Арсену Авакову, його раднику Антону Геращенку та народному депутату Ользі Богомолець за допомогу у лікуванні й госпіталізації його помічника та правовому супроводі справи Олександра Тихона.

1
Олександр Тихон з донькою на початку хвороби Фото – персональна Facebook-сторінка

33-річний Олександр Тихон помер 8 лютого.

Про різке погіршення самопочуття він повідомив на своїй сторінці в Facebook ще 22 січня, тоді ж потрапив до лікарні.

Незабаром з Нікополя його відправили у Дніпро, а потім до Києва. У столиці лікарі встановили діагноз — отруєння особливо токсичною речовиною. Про все це Олександр регулярно повідомляв у соцмережі, викладаючи фото і відеозвернення. Зокрема, він був незадоволений інформацією, яку поліція внесла в ЄРДР.

«Найсмішніше, що внесли в ЄРДР замість «спроби вбивства» «нанесення середніх тілесних ушкоджень». Тобто те, що відкачували мене в трьох реанімаціях – виявляється, середні тілесні», - говорить він на відео, записаному 5 лютого.

Нагадаємо, раніше ІНФОРМАТОР повідомляв про те, що місто Марганець Дніпровської області страждає від гуманітарної катастрофи, яка стала наслідком дій міського голови від «Опозиційного блоку» Олени Жадько.

У січні цього року також стало відомо, що депутат міської ради Марганця від партії “Батьківщина” Олександр Бондаренко та мер міста, представниця “Опозиційного блоку” Олена Жадько покривають корупційні схеми у фінансуванні вивозу сміття з міста.

Міський голова Марганця систематично порушувала правові норми під час проведення відкритих конкурсів, тоді як депутат Бондаренко погрожував місцевим журналістам та їх родинам через розслідування корупційних схем і висвітлення порушень мера.