Чиновники намагаються роздути рекапіталізацію “ПриватБанку”, – ЗМІ

ЗМІ повідомили, що крім вже виданих на докапіталізацію націоналізованого ПриватБанку 117 мільярдів гривень, у нього можуть влити ще п’ятдесят мільярдів.

Зараз в кулуарах обговорюються два варіанти документу – оптимістичний з потребою в докапіталізації на рівні 36-38 млрд грн і песимістичний – в якому ця цифра збільшується до 50 млрд, – повідомляє Дзеркало Тижня, посилаючися на власні джерела.

Згідно повідомлення, компанія E&Y представить аудит Приватбанку до першого липня.

Джерела видання в НБУ запевнили, що згаданий звіт буде об’єктивним і до 1 липня його опублікують. Причина затримки – нібито у визначенні суми докапіталізації банку, яка в даний момент погоджується наглядовою радою Приватбанку, Мінфіном і регулятором.

Джерело видання у Мінфіні цю інформацію підтвердило, зазначивши, що головний розпорядник бюджетних грошей сумнівається в обгрунтованості озвучуваних наглядовою радою банку вимог і вважає, що держскарбниця вже і так достатньо витратилася на націоналізацію Приватбанку. І нові вливання не потрібні.

Думка може мати вагомі підстави – із вже випущених 116,9 млрд грн ОВДП на його докапіталізацію, монетизували поки лише 27,2 млрд (з яких 26,7 млрд було витрачено на погашення зобов’язань банку перед НБУ за рефінансування), – зазначає автор статті.

“Таким чином, реальні видатки держави на Приватбанк становили поки що тільки 0,5 млрд грн! А решту — намальовані з повітря через емісію ОВДП — щедро й без мук совісті відвалюють на формування резервів. Настільки щедро, що згідно з варіантом річного звіту Приватбанку, з копією якого вдалося ознайомитися кореспондентові DT.UA (уже скріпленого підписами представників E&Y, нинішнього голови правління А.Шлапака і головного бухгалтера з печатками обох організацій), у фінустанови нині від’ємний капітал (мінус 713 млн грн). Тож при зобов’язаннях на суму 206 млрд грн для виконання нормативів НБУ й норм закону розщедритися мінімум на 20–30 млрд точно доведеться.”, – йдеться у публікації.

Нагадаємо, в грудні 2016 року був націоналізований найбільший в Україні “ПриватБанк”. Потреби в докапіталізації цієї банківської установи оцінювалися на рівні близько 150 млрд. грн., з яких 116 млрд. – були покриті за рахунок держави, що випустила власні боргові цінні папери. Сума, що залишилася, була компенсована за рахунок конвертації в капітал зобов’язань перед пов’язаними з колишніми власниками банку особами (так званий “bail-in”).

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...