Чорнобильська АЕС спростила можливість потрапити на екскурсію

Державне підприємство «Чорнобильська АЕС» повідомило про спрощення процедури реєстрації на екскурсію.

Як повідомила прес-служба ЧАЕС, відтепер кожен охочий зможе побачити як сьогодні працює станція, та як відбувається процес зняття з експлуатації та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему.

«ЧАЕС стає ще одним об’єктом зони відчуження, який зможуть відвідати всі охочі. Це дасть можливість відвідувачам отримати повне уявлення про роботу станції та про проекти, які реалізуються на промисловому майданчику. Тому ми вирішили слідувати принципу «краще один раз побачити, ніж сто разів почути», — розповів голова Держагенства з управління зоною відчуження (ДАЗВ) Віталій Петрук.

Під час візиту відвідувачі зможуть пройти слідами працівників станції. Повному зануренню в атмосферу АЕС сприятиме навіть дорога на об’єкт, адже добиратися до станції будуть з міста Славутич тією ж електричкою, якою щодня працівники ЧАЕС їдуть на роботу.

Знайомство з роботою станції почнеться з контрольно-пропускного пункту «Семиходи», де розміщується найбільший санітарний пропускник ЧАЕС. Після проходження контролю відвідувачам покажуть, чим живе станція сьогодні. До базового маршруту входить відвідування багатьох об’єктів: від захисних споруд на випадок надзвичайних ситуацій до місцевої їдальні.

Гості зможуть ознайомитися з основними приміщеннями 3-го енергоблока, з яких відбувалося керування реактором, оглянуть системи енергоблоку. Окрім того, всі охочі зможуть побачити в дії інтегровану автоматизовану систему контролю об’єкта «Укриття», що зараз контролює стан об’єкта, та дізнатися більше про новий безпечний конфайнмент (НБК).

Нагадаємо, минулого року ДАЗВ ініціювало посилення покарання за порушення правил відвідування зони відчуження. Також, ЗМІ оприлюднювали відео з нового сховища ядерного палива у Чорнобилі, а Sony анонсувала запуск віртуальних екскурсій по залишеному місту.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...