У той час, коли середньостатистичний шкільний вчитель заробляє близько п’яти тисяч гривень на місяць, голова Державної служби якості освіти Руслан Гурак – мільйонер, який до того ж відверто бреше у своїх деклараціях.
Вчора, 28 травня, Гурак вніс суттєві зміни до своєї декларації. Він отримав дохід від відчуження рухомого майна на 620 тисяч гривень.
А через годину після внесення змін подав декларацію за 2019 рік. У якій вказав наявність усього рухомого майна, яке мав до внесення суттєвих змін. Тож виникає питання, що саме продав Гурак за 620 тисяч гривень, якщо все рухоме майно на місці?
Або людина, відповідальна за якість освіти не достатньо освідчена, щоб коректно заповнювати електронну декларацію, або Гурак навмисно бреше у документах, легалізуючи невідомо яким чином отримані доходи.
У декларації Гурака за позаминулий, 2018 рік, серед цінного рухомого майна вказано два автомобілі. Це Mercedes-Benz GL 350 2010 року випуску за 730 тисяч гривень, який перебуває у власності декларанта та Skoda Octavia A7 2010 року випуску за 530 тисяч гривень, право користуватися яким має декларант. Skoda належить родичці Гурака, людині на ім’я Ольга Гурак, можливо матері чи сестрі (жодних родичів у декларації не вказано, – ред.). Ці ж авто є і у декларації за минулий, 2019 рік. Іншого цінного рухомого майна у документах не зазначено.
Та повернемося до останньої декларації, за 2019 рік, яку було внесено до бази НАЗК вчора, 28 травня. Виявляється, Гурак – мільйонер з купою нерухомості.
Він одноосібно володіє чотирма земельними ділянками (одна – у Гореничах Києво-Святошинського району Київської області, дві у Вербівцях Городенківського району Івано-Франківської області та одна у Городенці Городенківського району Івано-Франківської області), житловим будинком у Вербівцях та квартирою у Києві на понад 180 “квадратів” (примітно, що її вартість у декларації занижена у рази, вона начебто коштує 137 тисяч гривень). Гурак зводить будинок у Гореничах під Києвом на майже 300 “квадратів”. І нагадаємо про елітний “гелік” та зареєстровану на сторонню особу Skoda, про які йшлося вище.
За минулий рік у Державній службі якості освіти України Гурак заробив 959 132 грн. та отримав 8 512 грн. матеріального блага з оплати витрат на участь у навчанні від політичної партії “Слуга народу”.
Грошові активи декларанта також вражають. Він позичив третім особам 125 тисяч доларів США, готівкою тримає ще 15 тисяч доларів. На чотирьох банківських рахунках Гурака зберігаються 63 371 грн., 29 013 грн., 1 343 євро та 1 тисяча доларів США.
Гурак обіймає посаду голови Державної служби якості освіти України з 15 лютого 2018 року, до цього – з грудня 2014 по лютий 2018 він обіймав посаду голови Державної інспекції навчальних закладів України (яку було реорганізовано у ДСЯО, – ред.).
Він – колишній член “Партії регіонів”. Ім’я Гурака протягом багатьох років пов’язували з членом політради “Партії регіонів”, політиком Дмитром Табачником, який знаходиться у всеукраїнському розшуку з липня 2015 року, а з 2014 року переховується від українських правоохоронців у Росії. Руслан Гурак офіційно обіймав посаду помічника Михайла Поплавського на громадських засадах, коли той був народним депутатом IV скликання. Також Гурака пов’язували з колишнім міністром освіти і науки Лілією Гриневич та колишнім віце-прем’єр-міністром В’ячеславом Кириленко.
За Гураком у системі освіти міцно закріпилася репутація корупціонера. Він неодноразово допомагав своїм друзям уникати перевірок навчальних закладів, де вони працюють або якими володіють.
Кандидат юридичних наук Гурак неодноразово попадався на плагіаті. Як мінімум дві наукові статті Гурака – результат відвертого плагіату. Йдеться про такі його роботи, як: «Юридична освіта в сполучення Штатах Америки» і «Розвиток юридичної освіти в період ренесансу та нового часу».
Наприклад, текст першої вищезазначеної статті – це дослівний переклад статей інших авторів з російської на українську. Причому, якість перекладу свідчить про те, що весь текст було перекладено за допомогою «Google Translate».
Тільки так можна пояснити той факт, що у своїй статті Гурак переплутав XIX століття з XX-м, «завербував» випускників замість того, щоб «залучати» їх на високооплачувані місця, а «філософія права» у нього перетворилася в «філософія має рацію».
Навіть його дисертація «Інтеграція знань як фактор розвитку науки криміналістики» виявилася плагіатом чужої роботи. Про це свідчить висновок № 22/09 експертного дослідження об’єктів інтелектуальної власності. Одним з перших про результати проведеного аналізу на своєму Facebook повідомив адвокат Олександр Нечас.
Читайте також: Порошенко задекларував скульптуру за три мільйони
В кожному міністерстві всіх треба перевіряти
Не перевіряти , а стріляти !
а говорять що немае грошей, куда не глянь всюди міліонери
Объясните мне пожалуйста, в чем заключается качество нынешнего образования? Нахрена нам какой то чел, контролирующий этот процесс? Для того чтобы торговать дипломами для безграмотных ЧИНУШ и ДЕПУТАТОВ? По моему пора разгонять, предварительно конфисковав все, это сучье племя!