Через незаконне вивезення львівського сміття в інші регіони України відкрили 11 кримінальних справ

За останні півроку, від жовтня 2016-го, поліція 21 раз затримувала вантажівки зі сміттям із Львівщини, яке незаконно перевозили в інші регіони.

В 11 випадках відкрили кримінальні провадження, – повідомляє прес-служба Національної поліції України.

“Правова кваліфікація подібних дій відбувається за статтею Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за забруднення або псування земель. Водночас для уникнення конфліктних ситуацій, пов’язаних з вивантаженням сміття поза межами полігонів, суб’єкти господарювання, які замовляють їхнє вивезення, повинні забезпечити водіїв необхідним пакетом документів. Починаючи з жовтня 2016 року, працівники Національної поліції зафіксували 21 факт перевезення сміття із Львівської області у інші регіони країни. У кожному з випадків водії сміттєвозів намагались вивантажити сміття у непередбачених для цього місцях”, – уточнили в Нацполіції.

Зокрема, львівський непотріб хотіли підкинути у Вінницькій, Дніпропетровській, Житомирській, Запорізькій, Полтавській, Сумській та Черкаській областях. У більшості випадків сміттєвози рухалися колонами і вивантажували тонни побутових залишків в одному місці.

“Так, у Вінницькій області було виявлено три таких вантажівки, у Дніпропетровській – одразу 11. Кожен з цих автомобілів перевозив 15 тон сміття. Їх водії намагались позбутись вантажу не лише на сміттєзвалищах інших міст. Нерідко купи відходів вагою від 30 до 80 тон скидались у полях, лісопосадках і ярах, забруднюючи навколишнє середовище та створюючи екологічну небезпеку. У кількох випадках сміття намагались розвантажити на територіях поблизу водоймищ, біля яких розташовані населені пункти. Якби сміттєвий конденсат потрапив у ґрунтові води, що насичують ці водоймища, могло б статись масове отруєння місцевих жителів”, – наголошують у поліції.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що сміття зі Львову почали возити у зону АТО.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...