Через неправильно обладнані пішохідні переходи щодня в Україні гине десять людей

В Україні щодня гинуть люди на пішохідних переходах, бо водії ігнорують вимогу ПДР про зупинку та надання переваги пішоходам, а самі пішоходи вибігають на дорогу, забуваючи переконатися в безпеці власних дій.

Одна з найпоширеніших міських аварій – машина врізається в ту, що попереду, котра загальмувала перед переходом, аби пропустити пішохода, йдеться в сюжеті ТСН.

9-річна Ніна досі не може оговтатися від того, що сталося з нею напередодні, коли разом із хрещеною переходила дорогу біля школи. Обох ледве не збив Mercedes.

«Я дуже перелякалася, усе так швидко сталося», – зізнається дитина.

«Чуємо звук гальм і лайку. Після цього виглядає водій і починає просто лаятися, кричати, ображати дитину. Припарковується, виходить, каже: пішли за кут поговоримо, розберемося», – розповідає свідок подій Інна Тихонова.

Українська статистика свідчить, що кожного дня в країні гине 10 пішоходів і ще близько сотні зазнають різних травм. У кожному місті є свої місця смерті. В Сумах це вулиця Героїв Крут, де крутий з’їзд із мосту завершується пішохідним переходом.

«Нервовий стрес, вікна ж сюди виходять, чую скрегіт гальм постійно. Ми вже звикли, що якщо нема удару, то можна і не визирати», – зізнається мешканка будинку поряд.

У Чернівцях найнебезпечнішою для пішоходів ділянкою називають вулицю Винниченка, де колись п’яний водій збив на смерть жінку з трьома дітьми. Зараз вже є кнопковий світлофор, але люди тут усе одно гинуть чи не кожні декілька місяців. У Дніпрі на набережній автомобілі вкрай рідко пропускають пішоходів.

У столиці ж одним із місць смерті є Голосіївський проспект – тамтешня «зебра» лише цьогоріч бачила кілька смертельних ДТП. Експерт у галузі безпеки дорожнього руху пояснює, що дорожники не врахували погану оглядовість для водіїв, тому місце є дійсно небезпечним.

Погіршує ситуацію не лише недбалість тих, хто встановлює знаки, але й погане освітлення вулиць, неправильно припарковані машини та стерта фарба розмітки. Самі дорожники кажуть, що найдієвішим засобом безпеки є лежачі поліцейські – штучні перешкоди, перед котрими водій вимушений загальмувати, аби не пошкодити своє авто.

Для пішоходів рятівними можуть стати досить елементарні дії.

«Може, це наївно, але підходячи до проїжджої частини, подивитися ліворуч – переконатися, що немає транспорту, який наближається. І почати йти, дійти до осевої, на кілька секунд пригальмувати, подивитися праворуч. Продовжити, закінчити перехід», – розповів керівник служби контролю за розміщенням і технічним складом засобів регулювання дорожнього руху та вдосконалення його безпеки Максим Євдокімов.

Однак дуже часто і дорослі, і діти переходять дорогу, навіть не повертаючи голови в жодну зі сторін, звідки може прийти потенційна смерть.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...