Через конфлікт з Україною Росія втратила понад 50 мільярдів доларів

Якби Росія не перешкоджала підписанню угоди про асоціацію України з ЄС, то її втрати б становили близько 10 мільярдів доларів. Нині ж вони вп’ятеро більші – понад 50 мільярдів.

“Скорочення товарообігу між країнами відбулося швидкими темпами”, – розповідає директор з проблем міжнародного розвитку російського Інституту сучасного розвитку і член експертної групи “Європейський діалог” Сергій Кулик.

Російський експорт до України скоротився втричі порівняно з 2013 роком (від 24 млрд доларів до 8 млрд доларів), – пише ТСН.

Причому, за деякими групами товарів (парфюмерно-косметичні вироби, залізнична техніка, скло тощо) частка українського ринку становила понад 20% – у багатьох випадках російські постачальники так і не змогли знайти альтернативні ринки.

“Лише імпортозаміщення по лінії оборонно-промислового комплексу, втрата замовлень на українських цивільних підприємствах і ризики для банківського сектора обійшлися Росії в 50 млрд доларів – це вп’ятеро більше, ніж очікувався збиток від асоціації України з Європою”, – підсумовує Кулик.

Нагадаємо, через дії Роскомнагляду російські компанії втратили вже понад мільярд доларів.

загрузка...
Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...