Brexit: Британія та Іспанія досягнули угоди щодо Гібралтару

Велика Британія та Іспанія досягнули угоди щодо Гібралтару, яка дозволить провести саміт Євросоюзу щодо виходу Британії з об’єднання.

Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес наголосив, що будь-які майбутні рішення щодо Гібралтару будуть узгоджуватися з Іспанією. Саме на цьому наполягав Мадрид, – передає Громадське.

Посол Великої Британії в ЄС Тім Барроу запевнив Європейський Союз, що Лондон не наполягатиме на тлумаченні угоди про Brexit як обов’язкової для застосування з боку ЄС щодо Гібралтару у межах майбутнього торговельного договору між ЄС та Великою Британією.

20 листопада прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес заявив, що Іспанія проголосує проти чорнової угоди про вихід Британії з Європейського Союзу, якщо туди не внесуть уточнення щодо півострова Гібралтар, який є британською територією.

Гібралтар – територія на півдні Піренейського півострова, якою керує територією губернатор, якого призначає королева Великої Британії. 10 вересня 1967 року на півострові відбувся референдум, на якому 99,6 % населення Ґібралтару проголосували за належність до Великої Британії; проти проголосували всього 44 особи.

29 травня 2016 року головний міністр Гібралтару, Фабіан Пікардо, оголосив, що Гібралтар готовий підняти питання про спільний суверенітет з Іспанією, у разі виходу Великої Британії з Євросоюзу.

Зазначимо, екстрений саміт глав держав та урядів країн-членів Європейського Союзу, присвячений виходу Великої Британії зі складу співтовариства, відбудеться 25 листопада.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...