Біохіміки з США отримали потужний антибіотик з крові варана

У США біохімікам вдалося отримати потужний антибіотик, здатний прискорити загоєння ран, в крові гігантського варана з острова Комодо.

Виділена з крові варана речовина виявилася вельми ефективною у боротьбі з бактеріальним зараженням, – повідомляє The New York Times.

Це – найбільша з нині існуючих у світі ящірок. Її також називають комодським драконом. Гігантські варани відносяться до зникаючого виду, а тому вчені з Університету Джорджа Мейсона брали кров у рептилії, яка живе в зоопарку Флориди.

Вченим Моніці ван Хайк і Барні Бішоп вдалося синтезувати аналог цієї речовини в лабораторії, пізніше позначений як DRGN-1. Під час випробування на лабораторних мишах з’ясувалося, що це речовина значно прискорює загоєння поверхневих ран, вона ефективна проти грампозитивних та грамнегативних бактерій, а також розчиняє мембрани бактерій. Дослідженням зацікавилися американські військові. Вони профінансували його через Агентство по зниженню військових загроз (Defence Thereat Reduction Agency).

Вчені повідомили, що хотіли б досліджувати кров дикого варана, оскільки вважають, що вона може відрізнятися за складом від крові “дракона”, який живе в неволі. Дикі варани можуть мати більш сильний імунітет.

“Я б не відмовилася від зразка крові дикого варана, але лише за умови, що він взятий з дотриманням норм біоетики”, – сказала Барні Бішоп.

У виданні зазначається, що питання про створення нових антибіотиків набуло особливого значення. У наш час з’являється все більше штамів бактерій, стійких до нині існуючих засобів. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) в лютому нинішнього року склала перелік найбільш стійких до антибіотиків мікроорганізмів і закликала наукове співтовариство до розробки нових засобів боротьби з ними.

За прогнозами ВООЗ, стійкість інфекцій до антибіотиків у найближчі десятиліття буде приймати все більш небезпечні масштаби. До 2050 року (всього через 33 роки) від виліковних раніше захворювань вмиратиме близько 10 млн осіб в рік – це в 14 разів більше, ніж зараз.

Також зазначається, що сукупні економічні втрати держав, спричинені витратами на лікування хворих, до середини 21 століття можуть перевищити 100 трильйонів доларів.