Більшість швейцарців сказала “ні” підвищенню пенсійного віку для жінок

На референдумі у Швейцарії, який відбувся в неділю, 24 вересня, громадяни країни відхилили проект першої за останні 20 років пенсійної реформи.

Згідно із результатами голосування в 26 кантонах, які наводить швейцарський телеканал SRF, близько 52,7 відсотка швейцарців сказали “ні” запропонованій реформі, – повідомляє “DW“.

Прогноз бернського соціологічного інституту GfS давав 53 відсотки “ні” по всій країні.  Противники реформи перемогли і в переважній більшості кантонів.

Поправки до виборчого законодавства були схвалені парламентом з мінімальною перевагою голосів ще навесні. Вони передбачають підвищення пенсійного віку для жінок з 64 до 65 років.

Крім того, планувалося підвищення пенсійних внесків із заробітних плат, а також спрямування коштів на фінансування пенсій від збільшення ставки податку на додану вартість (ПДВ) з 8,0 до 8,3 відсотка.

Щодо підвищення ставки ПДВ проводився окремий референдум – на ньому голоси розділилися приблизно порівну, однак ініціатива провалилася у більшості кантонів.

Консервативна Швейцарська народна партія (SVP), що має найбільшу фракцію в парламенті країни, виступила проти реформи, яку вважає “дорогим проектом лівих”.

Нагадаємо, лідер Радикальної партії Олег Ляшко заявив про недоцільність підвищення пенсійного віку для українців.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...