Більшість швейцарців сказала “ні” підвищенню пенсійного віку для жінок

На референдумі у Швейцарії, який відбувся в неділю, 24 вересня, громадяни країни відхилили проект першої за останні 20 років пенсійної реформи.

Згідно із результатами голосування в 26 кантонах, які наводить швейцарський телеканал SRF, близько 52,7 відсотка швейцарців сказали “ні” запропонованій реформі, – повідомляє “DW“.

Прогноз бернського соціологічного інституту GfS давав 53 відсотки “ні” по всій країні.  Противники реформи перемогли і в переважній більшості кантонів.

Поправки до виборчого законодавства були схвалені парламентом з мінімальною перевагою голосів ще навесні. Вони передбачають підвищення пенсійного віку для жінок з 64 до 65 років.

Крім того, планувалося підвищення пенсійних внесків із заробітних плат, а також спрямування коштів на фінансування пенсій від збільшення ставки податку на додану вартість (ПДВ) з 8,0 до 8,3 відсотка.

Щодо підвищення ставки ПДВ проводився окремий референдум – на ньому голоси розділилися приблизно порівну, однак ініціатива провалилася у більшості кантонів.

Консервативна Швейцарська народна партія (SVP), що має найбільшу фракцію в парламенті країни, виступила проти реформи, яку вважає “дорогим проектом лівих”.

Нагадаємо, лідер Радикальної партії Олег Ляшко заявив про недоцільність підвищення пенсійного віку для українців.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...