Бездіяльність Бальчуна завдала збитків «Укрзалізниці» на 74 мільйони, – депутат

Народний депутат Віталій Купрій звернувся до директора НАБУ Артема Ситника та Генерального прокурора Юрія Луценка з заявою про кримінальний злочин на стратегічному підприємстві України – “Укрзалізниці”.

Про це позафракційний народний депутат заявив на своїй сторінці у Facebook, опублікувавши відповідне звернення.

“Керівництво ПАТ «Укрзалізниця» та державних підприємств, які належать до сфери його управління, навмисно бездіють і несвоєчасно оплачують поставлені товари та надані послуги. Далі в судах програють заявлені позови приватних підприємств за неналежне виконання умов договорів, внаслідок чого сплачують штрафи, пені, індекс інфляції та судові витрати. Проте свідомо не штрафують приватних контрагентів, які порушують строки виконання укладених з ними угод”, – пише Купрій.

Корупційна схема полягає в тому, що завдяки бездіяльності керівництва «Укрзалізниці» приватні компанії привласнюють вищезазначені кошти та повертають їх частину в вигляді «відкатів». Такі дії спричиняють мільйонні матеріальні збитки Державному бюджету України.

Про це Віталій Купрій повідомив Державну аудиторську службу України, яка цілком підтвердила його інформацію щодо корупційних схем «Укрзалізниці» та нанесення їй матеріальних збитків на загальну суму 74 мільйони гривень.

А саме:

– Регіональна філія «Одеська залізниця» – 3,1 млн. грн.;
– Філія «Стрийський вагоноремонтний завод» – 1,9 млн. грн.;
– Регіональна філія «Львівська залізниця» – 3,2 млн. грн.;
– Регіональна філія «Південно-Західна залізниця» – 8,4 млн. грн.;
– Державне підприємство «Одеська залізниця» – 18,3 млн. грн.;
– Державне підприємство «Придніпровська залізниця» – 5,3 млн. грн.;
– Державне підприємство «Стрийський вагоноремонтний завод» – 2,4 млн. грн.;
– ДТГО «Львівська залізниця» – 1,2 млн. грн.;
– ДТГО «Південно-Західна залізниця» – 14,3 млн. грн.;
– Державне підприємство «Південна залізниця» – 15,1 млн. грн.;
– Філія «Центр управління промисловості» ПАТ «Укрзалізниця» – 0,8 млн. грн.

“Сьогодні звернувся до директора НАБУ Артема Ситника та Генпрокурора Юрія Луценка з відповідною заявою про кримінальний злочин. Необхідно терміново закінчувати епопею свята корупції на стратегічному підприємстві України! Далі буде…”, – пише народний депутат.

Нагадаємо, у понеділок, 23 січня, у Києві пікетували офіс Національного антикорупційного бюро з вимогою розслідувати та припинити корупційні схеми в керівництві ПАТ «Укрзалізниця».

У грудні 2016 року керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України Назар Холодніцький розповів, що у відомстві розслідують низку справ щодо корупції у сфері закупівель для залізниці.

Раніше Вільна профспілка залізничників України заявила, що готується до пікету адміністрації “Укрзалізниці” через безпідставно низькі зарплати. Представники протесту вимагатимуть особистого прийому у адміністрації державного перевізника.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...